1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 16.04.2011, 16:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.500
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Željko Grgec (Bistra), Andrija Olujić (Zagreb)
Osijek
Osijek
Srđan Vidaković 53'
1:0 Split
Split

Osječanima trobod iz poluprilike

Iz Gradskog vrta:Mario Plavčić • subota, 16.04.2011.

Nogometaši Osijeka stigli su do teško izborene pobjede protiv vrlo dobrih Splitovaca koji se, unatoč boljoj igri, vraćaju kući praznih džepova. Kardum je još jedom spašavao bijelo-plave potvrdivši da svakako spada među najbolje vratare HNL-a...

Josip Serdarušić
56'
21
Romano Obilinović
56'

Ante Ćapin
76'
Ivan Katalinić

Susret je započeo u slavljeničkoj atmosferi. Naime, osječka navijačka skupina Kohorta slavi 23. obljetnicu, ali i gosti obilježavaju 99. rođendan RNK Splita pa su pred početak razmijenjeni pokloni. Ipak, sam početak susreta nije protekao u toliko prijateljskoj atmosferi. Osječani su već u petoj minuti zaradili dva žuta kartona, prvi je zaslužio Kvržić u trećoj minuti, a nakon njega i nervozni Barišić dvije minute kasnije.

Prvi su zaprijetili domaćini i to u 14. minuti. Prekid s desne strane izveo je Jugović ubacivši prizemnu loptu u gužvu, no nitko od Osječana nije uspio doći to lopte. Nakon toga gosti su preuzeli terensku inicijativu, no bez konkretnih prijetnji sve do 27. minute kada je Križanac tukao sa šesnaesterca, ali pored Kardumovih vrata.

Nastavila se dominacija gostiju koji su sve češće dolazili pred vrata domaćih. Veliku prigodu za vodstvo Splitovci su promašili u 30. minuti, preciznije, Pehar je izvrsno uposlio Rašića koji se našao oči u oči s Kardumom, no vratar Osijeka je sjajnom intervencijom spasio osječku mrežu.

U samoj završnici prvog poluvremena gosti su još jednom zaprijetili i to iz prekida. Kapetan bijelo-plavih Smoje nepropisno je zaustavio Pehara na osamnaest metara po sredini. Tukao je isti igrač, ali je Kardum još jednom bio priseban. Minutu kasnije Splitovci su propustili otići na odmor s prednošću, a glavni krivac za to je Bučan koji je s pet metara promašio prazna vrata.

U nastavku susreta u igru su ušli Babić i Vidaković, a to se odmah osjetilo na igri bijelo-plavih. U 53. minuti domaćini su stigli do prednosti iz situacije koja nije djelovala previše opasno. Nakon odbijanca lopta je stigla do Vidakovića koji tuče s otprilike osamnaest metara, a lopta je od desne vratnice ušla u mrežu pored nemoćnog vratara Vukovića. Osječani su tako iz prve ozbiljnije situacije stigli do vodstva.

Gosti su samo nekoliko minuta kasnije propustili vratiti rezultatski egal. U kontri se našao rastrčani Pehar koji je istrčao ispred Karduma, no bio je neprecizan. Mogao je Pehar u toj situaciji uposliti i Golubovića, no izabrao je goru varijantu. Igra se u nastavku rasplamsala s obje strane, no bez većih opasnosti za vratare sve do sudačke nadoknade kada je Obilinović promašio veliku prigodu za izjednačenje.

Uvukao se strah u redove domaćih i su Splitovci doslovno ugurali Osječane u peterac, ali bez konkretnog učinka. Osječani su tako iskoristili svoju jedinu konkretniju prigodu na utakmici što im je bilo dovoljno za veliki trobod protiv vrlo dobrih gostiju koji po prikazanom mogu žaliti barem za bodom, ako ne i za sva tri.