1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 16.04.2011, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 2.500
Suci: Ivan Bebek, Volf, Kezele (svi Rijeka)
Karlovac 1919

I Karlovac se priključio Hajdukovoj "redaljki"

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 16.04.2011.

Hajduk je protiv Karlovca želio isprati loš dojam koji je ostao nakon "trice" u Varaždinu, a na kraju je dobio još veću pljusku. Karlovac je u šest proljetnih utakmica zabio jedan pogodak, a Hajduk je na Poljudu ukrcao tri...

Adis Stambolija
46'
20
Mihael Sopčić
46'
27
Romeo Filipović
88'
Srećko Lušić

Loptu su od prve minute u svoje noge uzeli gosti i dominirali posjedom u prvih desetak minuta. Iz tog posjeda izrodio se i jedini udarac prema Hajdukovim vratima, koji ih je već u 6. minuti doveo u prednost. Karlo Primorac je sve napravio sam, zapucao sa 16 metara u donji lijevi kut splitskog vratara, koji je bio prekratak i lopta je završila u mreži.

Za Hajdukovce je utakmica počela s deset minuta zakašnjenja. U 11. minuti je Anas Sharbini uputio loptu iz kornera, a Hrvoje Vejić bio najviši na pet metara i poslao loptu u mrežu za ekspresno izjednačenje.

Stotine hrvatskih zastava

Očekivalo se da će navijači tijekom susreta poslati poruke zbog jučerašnjih presuda hrvatskim generalima Gotovini i Markaču. Ispod sjeverne tribine dominirao je transparent "Uz heroje do groba", a na samom početku Hajdukovi navijači podigli su poruku "Naš horizont je front", uz mahanje stotinama hrvatskih zastava. Dvadesetak navijača Karlovca istovremeno je podignulo transparent "Heroji se nikad ne zaboravljaju".

U 42. minuti navijači Hajduka podigli su novi transparent na kojemu je pisalo: "Prošlosti izdana, budućnosti prodana. 42 godine tamnice za slobodu koja se rađala u mukama".

Loptu i igru su potom preuzeli domaćini, vrtjeli se oko gostujućeg kaznenog prostora, ali drugi pogodak su postigli na praktično identičan način kao i prvi. Opet je Anas ubacio iz kornera u 29. minuti, ovog je puta Mario Brkljača bio najviši u skoku i pogodio za Hajdukov preokret.

Drugo poluvrijeme Karlovac je otvorio na isti način kao i prvo. Vejić je napravio kardinalnu pogrešku u 49. minuti, poklonio loptu u noge Marije Štefančića gotovo na centru, a ovaj se potom sjurio okomito prema Vejiću, prohujao pored njega kao brzi vlak, zaobišao i Subašića i uz veliki pljesak domaćih navijača spremio loptu u mrežu za 2:2. Bila je to prava majstorija karlovačkog veznjaka kroz srce Hajdukove obrane koja je statirala u kukuruzu.

Novi šok za uspavane Hajdukovce stigao je u 58. minuti. Edin Husić namjestio je loptu na 25 metara, prebacio živi zid Hajdukovih igrača i pogodio mrežu za novo vodstvo karlovačke momčadi.

Sve ono što smo gledali nakon toga može se iskoristiti za promotivni spot na temu "kako najlakše zaspati uz užasan nogomet". Karlovac je u šest proljetnih utakmica postigao jedan pogodak, a danas je Hajduku na Poljudu ukrcao tri i priključio se nizu onih koji su pljuskali ovu beskrvnu i bljutavu Hajdukovu proljetnu momčad.