1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1850
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Tomislav Hudika (Varaždin)
Dinamo
Dinamo
Milan Badelj 53'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Badelj zakucao za 13. naslov

S Maksimira:Borna Rupnik, Ante Zovko • subota, 23.04.2011.

Pobjedom 1:0 protiv Osijeka Dinamo je osvojio 13. naslov prvaka Hrvatske, šesti uzastopni. Modri su na Maksimiru priredili apsolutnu dominaciju, ali na kraju je put u mrežu našao samo kapetan Milan Badelj.

Dinamo je malobrojnim gledateljima na tribinama Maksimira priuštio potpunu dominaciju, uglavnom kružio oko šesnaesterca Bijelo-plavih, ali nije bilo uvjerljivije pobjede za zaključak prvenstvene utrke.

Izostankom Igora Bišćana kapetansku je vrpcu ponio Milan Badelj i lijepim pogotkom glavom osigurao novu titulu svojoj momčadi, a treneru Vahidu Halilhodžiću prvo prvenstvo s jednim od klubova koje je dosad vodio.

Dinamo je od prve minute krenuo dominantno, želeći što prije spremiti loptu iza Karduma, ali nije se sve odvijalo prema željama domaćina. Pokušavali su uglavnom iz daljine, ali prave prilike praktički nije bilo u prvih pola sata.

Stisnuo je Dinamo Osječane u njihov šesnaesterac, Tomečak je probao škaricama na početku, pokušavali su su Tonel utrčavanjem, Beqiraj i Kramarić koji se nakon dugo vremena našao u prvoj postavi, ali obično bi to osječki vratar hvatao.

Kad nije išlo iz igre, Ibanez je iz slobodnog udarca prijetio Osijeku udarcem malo pored stative. Ipak, nije ni da su gosti bili bez prilika. Rijetko su prelazili polovicu, ali u završnici prvog poluvremena Vidaković je malo "promiješao" Dinamovu igru. Međutim, bez ijedne izrazite prilike i s iznimnom dominacijom Dinama na poluvrijeme se odlazi čistih mreža.

Činilo se kako su domaći igrači puni motiva večeras proslaviti naslov (i osladiti se šampanjcem koji je obećao trener Halilhodžić) pa su u drugom poluvremenu nastaviti odakle su u prvom stali. I dalje se plela mreža oko Osijekovih vratiju. Konačno se otvorilo u 53. minuti. Nabacio je Cufre, kapetan Badelj nadskočio je gostujuće braniče i konačno su malobrojni gledatelji na Maksimiru mogli slaviti.

Pokušavali su Ibanez i Tomečak nešto kasnije, ali bi to bilo prekratko ili neprecizno, kao i Beqirajevi pokušaji. Jedinu priliku Osijek je opet imao preko Vidakovića, ali je pucao preko okvira s ruba šesnaesterca.

Ritam je padao kako je utakmica završavala. Nije se ni Osječanima pretjerano žurilo jer se nalaze u miru sredini tablice pa su na kraju samo mogli čestitati Modrima na obrani naslova.