Premiership, 34. kolo, 23.04.2011, 18:30 h
Chelsea 3:0 West Ham
West Ham

Torresu se otvorilo protiv West Hama

Marin Vuković • subota, 23.04.2011.

Nogometaši Chelseaja u londonskom su derbiju na kišom natopljenom Stamford Bridgeu svladali West Ham s visokih 3:0, a svoj prvi pogodak u plavom dresu nakon više od 900 minuta posta u mrežu Čekićara smjestio je i Fernando Torres.

Chelsea se nije slomio pod pritiskom pobjede Manchester Uniteda, trijumfom nad West Hamom u posljednjoj subotnjoj utakmici 34. kola ponovno su se približili na šest bodova zaostatka i ostavili na životu nadu da bi u posljednja četiri kola mogli obraniti naslov.

Momčad Carla Ancelottija mogla je preko Florenta Maloude već u drugoj minuti doći do prednosti, no iz situacije jedan na jedan kao pobjednik je izašao vratar West Hama Robert Green.

Chelsea je na teškom terenu napadao i pokušavao, no približavanjem poluvremena rasla je i nervoza jer domaćinu je bio prijeko potreban pogodak. Na sreću domaćih navijača, minutu prije odlaska na odmor na povratnu loptu u srcu šesnaesterca natrčao je Frank Lampard i silovito poentirao za 1:0.

Iako u svojim redovima nisu imali Scotta Parkera, najboljeg igrača godine po izboru britanskih novinara, gosti se nisu predavali i u drugom su poluvremenu preko Carltona Colea i Robbieja Keanea mogli do izjednačenja.

Minimalnu prednost Chelsea je odnio u završnih deset minuta, a tada je bljesnuo čovjek kojeg su čekali pune 903 minute. Ušavši u igru kao pričuva u 76. minuti, Fernando Torres je napravio ono što se od njega tako dugo očekivalo i u svom 14. nastupu za Chelsea postigao prvijenac.

Goste je u trećoj minuti sudačke nadoknade dotukao i dno prvenstvene ljestvice prikovao Malouda, pogodivši za konačnih 3:0.