1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.500
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Tvrtko Jureša (Zagreb)

Marin Pintur • subota, 23.04.2011.

Iako se u okršaju Rijeke i Istre 1961 očekivala tvrda borba bez puno prigoda, na Kantridi je viđena lijepa nogometna predstava u kojoj su spretniji i sretniji bili Riječani.

Gledatelji koji su prisustvovali promociji Primorja u finale vaterpolskog prvenstva Hrvatske na obližnjem bazenu, te tako malo zakasnili na početak dvoboja između Rijeke i Istre 1961 propustili su vidjeti dvije lijepe prilike. Već u trećoj minuti se u dobroj situaciji za goste našao Alimi, a nekoliko minuta kasnije vratnicu Istre je zatresao Kristijan Čaval.

Sredinom prvog poluvremena na Kantridu je pristigla i poveća skupina gostujućih navijača koje je odmah dočekao šok. U 27. minuti Rijeka je povela. Nakon nekoliko solidnih prigoda s obje strane pogodak je preciznim udarcem s dvadesetak metara u donji desni kut postigao Neven Vukman.

Nakon tog zgoditka malo je pao ritam igre, a do kraja prvog dijela priliku za izjednačenje je propustio Šehić. Rijeka je na predah otišla s prednošću za koju je najzaslužniji strijelac Vukman.

U 58. minuti je potvrđena ona stara nogometna izreka: ”Ako ne realiziraš svoje prigode, primiš gol”. I to na kakav način. Alimi je prevario riječkog stopera Čaglja, ubacio za Bellea koji je umjesto mreže zatresao gredu. Uslijedio je protunapad Riječana, lopta je došla do mlade nade riječkog nogometa Antoninija Čuline koji je novim udarcem iz daljine matirao Škorića.

Istrani su ubrzo iz dvije slične situacije skoro došli do povratka u utakmicu. U 62. i 66. minuti udarce iz kuta je izvodio bivši igrač Rijeke Siniša Linić, a glavom je gađao Pauletić. U prvom navratu je kapetan Istre 1961 pucao preko vrata, a u sljedećoj situaciji je pogodio gredu Lisjakova gola. Dobru je prigodu imao Eliomar u 73. minuti, ali je i on bio neprecizan. Osim jedne situacije u kojoj se Nizozemac Zijler nije najbolje snašao, do kraja dvoboja nije bilo konkretnijih prigoda te je Rijeka nakon dugo vremena upisala pobjedu na Kantridi.