1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 19:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Ante Dubravac • subota, 23.04.2011.

Nakon što su u prošlom kolu gostovali u Splitu i bili bolji od Hajduka rezultatom 3:2 nogometaši Karlovca na svom su terenu dočekali momčad Zagreba i slavili s 2:1.

Josip Jerneić
9'

Romeo Filipović
74'

Kenan Čejvanović
80'

Sven Dedić
57'
8
Igor Jugović
71'
9
Franco Chiavarini
76'
Luka Pavlović

Tek što je utakmica počela domaćini su poveli. Igrala se četvrta minuta susreta kada je Adis Stambolija presjekao jedan napad Zagreba, odlično povukao kontru po desnoj strani i pravovremeno uposlio Karla Primorca koji se oslobađa svoga čuvara i pogađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije opasan napad gostiju. Besart Abdurahimi uputio je odličan centaršut, ali Ivan Krstanović bio je za malo neprecizan. Već u devetoj minuti dogodila se prva izmjena. Zbog ozljede igru je morao napustiti strijelac Primorac.

Još jedna vrlo slična akcija Zagreba ovoga puta je urodila plodom. S lijeve strane ubacio je Neven Marković, obrana Karlovčana se nije najbolje snašla i na drugoj vratnici je sam ostao najbolji strijelac Prve HNL Krstanović koji u 12. minuti neobranjivo zabija za 1:1.

Nakon odličnih uvodnih petnaestak minuta utakmica se malo primirila. U 22. minuti korner za Zagreb, Krstanović spušta loptu za Krunoslava Rendulića koji s ruba šesnaesterca puca pokraj gola. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još slobodan udarac za goste, ali Abdurahimi pogađa u živi zid pa se na odmor odlazi s 1:1.

Slično kao prvo počelo je i drugo poluvrijeme. U 53. minuti Karlovac dolazi do novog vodstva. Visoku loptu u kazneni prostor gostiju uputio je Željko Kovačević, golman gostiju Goran Bašić reagira vrlo loše i skreće loptu u vlastitu mrežu. Karlovac nastavlja s napadima, prvo iz slobodnog udarca puca Edin Husić, a nakon njega pokušava i Andrea Ottochian međutim oba udarca odlaze pokraj gola.

Prvi pokušaj Zagreba u drugom poluvremenu vidjeli smo u 64. minuti kada puca Marković, ali domaći vratar Igor Lovrić zaustavlja taj pokušaj. Nakon desetak minuta stvaralačke pauze velika prilika za Zagreb. Krstanović se sjurio sam prema Lovriću, međutim vratar opet izlazi kao pobjednik. Zagreb nastavlja s prilikama, ali Lovrić brani pokušaje Krstanovića i Markovića.

Nakon nekoliko prilika gostiju probudio se i Karlovac. Pokušali su Josip Jerneić i Ottochian no rezultatske promjene nema. Do kraja susreta nije bilo većih opasnosti za golmane pa je Karlovac upisao drugu pobjedu u nizu.

U idućem kolu Karlovac gostuje kod Lokomotive, a Zagreb na svom terenu dočekuje Slaven Belupo. Obje utakmice igraju se u petak, 29. travnja.

• Obrisan korisnik24.04.2011. u 13:10
    Visoku loptu u kazneni prostor gostiju uputio je Željko Kovačević, golman gostiju Goran Bašić reagira vrlo loše i skreće loptu u vlastitu mrežu. Gol za 2-1
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 13:09