1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 30.04.2011, 19:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Damir Volf (Rijeka), Diego Žudetić (Pula)

Morales i Rukavina za pobjedu Modrih

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 30.04.2011.

Samo po osvajanju nova tri boda pamtit će Zagrepčani gostovanje na Šubićevcu (0:2). Njihova igra bila je ispod renomea i kvalitete koju imaju, pogotovo u prvih pola sata utakmice kad je domaćin bio apsolutno bio, ali svoje prilike, među kojima i jedanaesterac, nije realizirao. Slobodnjak Moralesa, odnosno kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Rukavina na samom kraju utakmice gostima su donijeli zasluženu pobjedu, dok domaćini imaju za čime žaliti. Drugo kolo za redom nisu realizirali jedanaesterac, zaradili su novi crveni karton, pa je i situacija oko ostanka u ligi sve kompliciranija.

Dario Krišto
41'
9
Ivan Brečević
66'
2
Daniel Georgievski
81'
Vahid Halilhodžić

Narančasti su odlično ušli u susret, no, punih trideset minuta Dinamo je bio potpuno podređen, igralo su Modri blago i bezvoljno, ali takav odnos snaga domaćini nisu uspjeli materijalizirati. Ali nije da nisu imali prilika. Već u četvrtoj minuti zaprijetio je Kartelo glavom poslije kornera Bačelića-Grgića, ali otišlo je preko gola. Samo minutu poslije velika prilika otvarala se Lokičinoj momčadi, Čulić je na desnoj strani izbacio Jakoliša, ali mladi domaći napadače dao si je predug for i odlična prilika je propala.

I u osmoj minuti mogao je Jakoliš puno bolje reagirati, ali i ovom prilikom, u sličnoj situaciji kao nešto ranije, nije uspio dobro zahvatiti loptu. Prvu kakvu takvu akciju Dinamo je složio u desetoj minuti, ali Tomečak je poslije ubačaja Vrsaljka zakomplicirao situaciju i domaća je obrana otklonila opasnost. U 16. minuti udarac Jelića završio je pored gola, a isti je igrač i dvije minute kasnije bio u glavnoj ulozi.

Bačelić-Grgić mu je dodao loptu, izašao je Jelić sam pred Kelavu koji ga ruši, a sudac Vučkov pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo Bačelić-Grgić, ali udarac mu je pročitao Kelava koji je svoju momčad spasio rezultatskog zaostatka u ranoj fazi utakmice. Drugo je ovo kolo za redom kako Šibenčani niti jedanaesterac ne uspijevaju realizirati.

Ovacije službenom spikeru

Neposredno pred početak susreta jedna je rečenica službenog spikera izazvala salve smijeha na stadionu. Nakon što je pročitao početni sastav gostiju, spiker je kazao “trener Dinama je kažem ja Vahid Halilhodžić“. Dvije riječi koje Dinamov trener tako često koristi, dobro su nasmijale tribine Šubićevca prije početka utakmice.

Uvidio je Halilhodžić vrlo brzo odakle mu prijeti najveća opasnost, pa je zamjenom mjesta Mesariću i Cufreu (Cufrea je poslao na stopera, a Mesarića na bok) zaustavio Jakoliša. Poslije potpune dominacije domaćina Dinamo je pokušao uzvratiti preko Moralesa (dva puta) i Tomečaka, ali nije bilo većih problema za Gorana Blaževića. Bez pogodaka otišlo se na predah, a domaćin je zaista imao za čime žaliti.

U nastavku gledali smo bolji Dinamo, no, i dalje to nije bilo ništa posebno. Prvu su priliku opet imali domaćini, ali Jelićev udarac glavom iz teške pozicije nije završio na željenom mjestu. Dobru akciju odigrali su Rukavina i Morales u 55. minuti, ali domaći je vratar bio brži od gostujućeg veznjaka. I onda u 58. minuti pogodak: kontakt Bulata i Rukavine, sudac Vučkov svira prekršaj malo izvan domaćeg šesnaesterca, a Morales iz slobodnjaka puca vrlo precizno, ne presnažno, ali dovoljno da se lopta nađe u mreži za gostujuće vodstvo od 0:1. Majstorija Moralesa Zagrepčanima je tako donijela prednost.

Šibenik uzvraća u 70. minuti kad Kelava još jednom spašava svoju momčad: Čulić je odapeo sa 17–18 metara, a Kelava je rukometnom intervencijom još jednom svoju mrežu sačuvao netaknutom. Iako su sve karte bacili na napad domaćini do pogotka nisu uspjeli doći do kraja utakmice, osim još jednog udarca, nisu ugrozili Kelavu. Gosti su, pak, imali stopostotnu priliku Rukavine, ali bivši napadač šibenskog prvoligaša loše je reagirao u toj situaciji. Ipak, na samom kraju utakmice Rukavina se iskupio.

Na jednu dugu loptu ispred svog kaznenog prostora istrčao je Blažević, umjesto da je odmah ispuca pustio ju je da padne, sve je to pratio Rukavina koji mu je krade, a Blažević ga ruši u svom šesnaestercu. No, osim skrivljenog penala domaći vratar zarađuje i crveni karton. Kako je Lokica već napravio sve tri zamjene, na gol je stao napadač Jelić. I nije bio daleko da obrani penal Rukavini: pogodio je stranu, ali lopta je na kraju ipak završila u mreži za konačnih 0:2 (imao je Jelić do kraja utakmice i jednu odličnu obranu, poslao je loptu u korner).

Nudio se Dinamo Šibenčanima, ali tu priliku oni nisu znali iskoristiti. Sad je situacija oko ostanka u Ligi puno teža, no ne i bezizlazna. Za goste je najvažnije da su upisali bodove, premda umjetnički dojam ne zaslužuje veliku ocjenu.

• 280401.05.2011. u 13:27
    Ponovo sam pročitao uvod u komentar i ne mogu se načuditi! Bolji je izgubio, lošiji pobjedio i još razočarao. To je tipičan primjer lošeg novinara (novinarke) koji ne poznaje tematiku i još je nepristojan. Ako netko u nogometu pobjedi s 2:0 onda je najmanje pristojno reči da je to bilo rutinski ako... [više na forumu]
    2804
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 12:58
    pa i ne bas...moras imati tri golmana u momcadi, ni vise ni manje...uzmi primjer jedne od koreja, koja je pod treceg golmana na sp prijavila napadaca, pa su ih uhvatili i naredili da taj smije samo braniti...
  • Obrisan korisnik01.05.2011. u 08:37