1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 06.05.2011, 19:00 h, Zagreb, SC Stjepan Spajić, gledatelja: 2.500
Suci: Mario Novak (Osijek), Menđušić (Vinkovci), Lončar (Osijek)

Damir Žbulj • petak, 06.05.2011.

Hajduk je u 28. kolu HNL gostovao kod Hrvatskog dragovoljca u zagrebačkom Sigetu, a Splićani su rasprodali još malo ugleda kojeg su imali. Dragovoljci su stigli do zaslužene pobjede golovima Grgića i Jazvića te tako barem malo uljepšali završetak prvoligaške sezone...

Marin Žugaj
33'
25
Ivan Grubišić
84'
3
Ivan Borzić
90'
Davor Mladina
14
(do 58')
16
(do 70')
Ante Miše

Tri kola do završetka HNL-a, nogometaši Hrvatskog dragovoljca u Sigetu ugostili su Hajduk. Nakon odličnog starta u proljetni nastavak prvenstva, Dragovoljci su ipak posustali. Na red su došli 'ozbiljniji' protivnici, u posljednjih pet utakmica poraženi su od Intera i Zadra, remizirali su sa Šibenikom, Slavenom i Cibalijom, osvojivši samo tri boda pa je brzo probuđena nada u očuvanje prvoligaškog statusa, istom tom brzinom i ugasla.

Što tek onda reći o nogometašima Hajduka. Izgubivši bitku s Dinamom za naslov prvaka kao da su prestali igrati nogomet, bez odgovornosti prema klubu, navijačima i dresu kojeg nose. Nakon poraza na Maksimiru, uslijedio je remi s Rijekom pa rezultatski potop u Varaždinu. Nakon domaćeg poraza od Karlovca smijenjen je Vučević, a na njegovo mjesto stigao je Ante Miše, Mister 100 posto, koji je taj učinaka sačuvao samo u prvoj utakmici novog mandata, pobjedom u Koprivnici. U prošlom kolu Bili su ponovno neugodno iznenadili na Poljudu, svladala ih je Cibalija, a zanimljivo je kako u posljednjih šest utakmica Hajduk ima gol razliku 6:12. Osvojili su samo četiri boda, primili su najviše golova od svih 16 prvoligaša, a lošiji učinak od njih na toj mini-ljestvici ima jedino Zagreb.

Crni su u susret s Hajdukom ušli bez nekolicine važnih prvotimaca, a najveći hendikep za trenera Mladinu bilo je neigranje, inače standardnih, Janjetovića, Leke i Brozovića. Bili su u Siget stigli bez ozlijeđenih Vejića, Anasa Sharbinija i Oremuša, dok Bulku nije imao pravo nastupa zbog kartona. Među vratnice ponovno je stao Radošević, a u vrhu napada zaigrali su Duje Čop i Ante Vukušić.

Pred oko dvije tisuće gledatelja, utakmica je otvorena borbenom igrom između dva kaznena prostora, bez pravih prigoda, a prvu opasnu situaciju stvorili su domaći nogometaši u petoj minuti. Jazvić je uposlio Špehara, koji se iskosa s desne strane sjurio u 16-erac gostiju, no, udarac je otišao pored gola. Hajduk je odgovorio već minutu kasnije, ali udarac Čopa glavom nije išao u okvir.

Nakon 16 minuta igre u prilici su gosti, a udarac Tomasova nije bio precizan. Domaći su zaprijetili u 19. minuti, Švarićev slobodnjak od živog zida odlazi u korner, a u nastavku akcije, Radošević je loše reagirao nakon ubacivanja, Kešinović je bio dobroj prilici, ali nije uspio ubaciti loptu u mrežu. Crni su u 28. minuti propustili još jednu priliku. Zlatar je uposlio Jazvića, a udarac je Radošević skrenuo u korner.

Ozljede su 'kumovale' izmjenama već nakon pola sata igre, Ljubičića je u Hajduku zamijenio Brkljača, dok je kod Dragovoljaca Zlatar prepustio mjesto Žugaju. Ostatak prvog poluvremena proveo je u pritisku domaćih nogometaša, ali pogodaka nismo vidjeli.

U samom otvaranju nastavka vidjeli smo prvu pravu priliku za Splićane. Čop je uposlio Vukušića, koji je krenuo prema vrataru Dragovoljaca Vidakoviću, ali njegov udarac odlazi preko gola domaćih. Međutim, u vodstvo su stigli igrači Hrvatskog dragovoljca. Nakon jednog 'skraćenog kornera' u 54. minuti, prizemno ubacivanje poslao je u donji lijevi kut Radoševića.

Gosti su se malo trgnuli nakon primljenog pogotka, ali to nije bilo dovoljno da stignu do brzog izjednačenja. Tičinović je u samo dvije minute u dva navrata ugrozio vratara domaćih, ali Vidaković je bio uspješniji i u 64. i u 66. minuti. Hajduk je do pogotka stigao u 70. minuti, ali je poništen zbog navodnog prekršaja Andrijaševića nad domaćim vratarem.

Dragovoljci su povećali svoje vodstvo u 76. minuti utakmice. Jazvić je probio po desnoj strani i silovitim udarcem pogodio bliži kut vratara gostujuće ekipe. U samoj završnici gostima je poništen još jedan pogodak, jer je Čop bio u zaleđu.

Hajduk je odigrao još jednu blijedu partiju, Dragovoljci su iskoristili ponuđeno i stigli do zaslužene pobjede, možda jedne od najvećih u njihovoj povijesti. Budućnost Splićana ne izgleda dobro, a prema praksi na Poljudu, pitanje je hoće li Miše uopće dočekati kraj sezone na klupi Hajduka.