Premiership, 36. kolo, 07.05.2011, 16:00 h
Tottenham 1:1 Blackpool
Blackpool

Gomes Show koštao Tottenham bodova

Marin Vuković • subota, 07.05.2011.

Posljednji subotnji ogled 36. kola engleske Premier lige u potpunosti je opravdao očekivanja. Sraz dviju momčadi koje se na dva kraja ljestvice bore za različite ciljeve završen je podjelom bodova, a više od svega valja istaknuti nove "žute minute" Tottenhamova vratara Heurelha Gomesa.

Ako postoje dvije minute koje će najbolje opisati Tottenhamova vratara Heurelha Gomesa, tada je to razdoblje između 74. i 76. minute dvoboja s Blackpoolom na White Hart Laneu. Čovjek koji se zna istaknuti sjajnim obranama, ali i kardinalnim greškama, u tom je razdoblju uspio obraniti jedanaesterac i odmah skriviti drugi, što je Tottenham na kraju skupo platio te ostao bez dva boda, a sasvim sigurno i bez Lige prvaka.

Blackpool će na kraju biti zadovoljan bodom, kojeg bi vrlo vjerojatno potpisao i prije početka utakmice, a svoj će prvoligaški status spašavati u sljedećem kolu, kada na Bloomfield Road dolazi Bolton. S druge strane, Tottenham je propustio priliku iskoristiti poraz Manchester Cityja i ponovno odškrinuti vrata Lige prvaka.

Vezane vijesti

U domaćem sastavu Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta, Vedran Ćorluka odgledao susret s klupe, a Niko Kranjčar već po običaju dobio ponižavajućih nekoliko minuta sudačke nadoknade u kojima je malo toga mogao spasiti.

Tottenham je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, no nije uspijevao stvoriti pravi pritisak pred vratima Mandarina. Bilo je puno pokušaja iz daljine - među ostalim i jedan Modrićev je završio tik pored vratnice - te nekoliko opasnih ubačaja s lijeve strane koji nisu pronašli odredište.

Na odmor se otišlo nedirnutih mreža, a u nastavku su se probudili i gosti i već početne minute drugog dijela dale su naslutiti daleko jači tempo. Nažalost po domaćine, u 64. minuti nakon brutalnog, ali po svemu sudeći ipak nenamjernog prekršaja Charlieja Adama susret je bio završen za Garetha Balea, koji je pretrpio novu ozljedu gležnja.

Nedugo zatim, u 74. minuti rukom je u šesnaestercu domaćina bespotrebno igrao Michael Dawson, a sudac Lee Probert pokazao na bijelu točku. Gomes je pročitao Adamov udarac, no nakon kornera koji je uslijedio nesretni je Brazilac u silnoj želji da potvrdi ulogu heroja dvaput bezuspješno pokušao uhvatiti loptu te na kraju srušio Garyja Taylora-Fletchera.

Probert je hrabro i drugi put pokazao na kazneni udarac, ponovno je loptu uzeo Adam i ovaj put neobranjivo pogodio za vodstvo Blackpoola. Uslijedio je žestok pritisak domaćina, koji su u završnici ipak došli do izjednačenja. U 89. minuti gosti su propustili blokirati Jermainea Defoea, a ovaj s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio za konačnih 1:1.

• Obrisan korisnik07.05.2011. u 22:53
    nekad stvarno ima nevjerojatne obrane,ali i kiksa jako..žele li iduće sezone u ligu prvaka.,novi golman obavezno..
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 21:15
    Blackpool iznad crte, fakyea:)
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 20:53
    luka asistent
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 20:52
    Ovi Tottenham kako u zadnje vrime igra lose nece ni u europsku ligu kamoli u ligu prvaka
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 20:51
    brani super cijelu tekmu, skine penal i onda pukne... preludo...