1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 07.05.2011, 19:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.000

Nikola Vlahović • subota, 07.05.2011.

Igor Pamić vratio se u "svoj" Karlovac u 28. kolu Prve HNL, međutim, ovaj put je sjedio na protivničkoj klupi. Naime, Karlovac je na svom terenu ugostio Istru 1961, a utakmica je na kraju završila bez pobjednika, 1:1. Do izjednačenja i važnog boda gosti su došli na samom kraju utakmice...

Mihael Sopčić
4'

Kristijan Glavaš
63'
99
Patrik Poljak
77'
Srećko Lušić
15
(do 80')

Igor Pamić

Prvih pola sata igre prošlo je bez nekih većih uzbuđenja, a Karlovac se morao s prvim problemom suočiti već u četvrtoj minuti. Mladi Andrea Ottochian ozlijedio se te je umjesto njega u igru ušao Mihael Sopčić. Prvu priliku na utakmici imala je Istra u 27. minuti. Eliomar je sjajno pucao iz voleja, ali je udarac Brazilca završio pored vratnice. Isti igrač imao je još jednu sjajnu priliku u 34. minuti, međutim, s desetak metara nije uspio matirati Lovrića.

Ipak, tri minute prije kraja prvog poluvremena Karlovac je došao do prednosti. Odlično je slobodan udarac s dvadesetak metara izveo Matija Štefančić, a lopta je završila iza leđa Škorića. Dvije minute nakon toga Istra 1961 našla se u novim problemima. Nervozni Asim Šehić dobio je izravni crveni karton zbog udaranja Budimira.

Prvu prigodu u drugom poluvremenu ponovno je imao Eliomar, ali je Brazilac propustio i treću dobru situaciju u kojoj se našao. Zaprijetila je Istra i u 52. minuti, ali je udarac Linića iz daljine završio pored gola. Edin Husić dobro je tukao iz daljine u 66. minuti, ali je udarac veznjaka Karlovca prohujao pored gostujućeg gola.

Husić je poznat po tome što ima dobar udarac, a to je još jednom potvrdio u 73. minuti. Naime, veznjak je lukavo izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, ali se Škorić nije dao iznenaditi te je odbio loptu u korner. Kod gostiju je u sredini terena dosta aktivan bio Linić te je u 81. minuti okušao udarac iz slobodnjaka, međutim, lopta je otišla iznad gola Karlovca.

I kada se čekao sučev zvižduk da označi kraj utakmice Istra 1961 je izjednačila rezultat. Naime, prekrasnim udarcem iz daljine Alimi je zatresao mrežu Karlovca. Nakon toga četvrti sudac pokazao je da će se još igrati pet minuta. Gosti su silovito krenuli prema golu Karlovca, međutim, domaćini su se uspjeli obraniti te je utakmica završila bez pobjednika. Ovim rezultatom zadovoljniji mogu biti igrači Igora Pamića jer su od 44. minute igrali s igračem manje.

• KKMD07.05.2011. u 21:31
    kaj ste i vi počeli smanjivat broj gledatelja? bilo je blizu 2.000 garantirano, nemojte čitat portale koji napišu broj gledatelja 15 minuta prije početka utakmice i onda više ne mijenjaju.