Golman Monaca izludio PSG

Maja Giljanović • subota, 07.05.2011.

PSG je u Monte Carlu pobijedio samo na tri od 36 puta koliko je gostovao na Louisu II, a Monaco mu je i u 34. kolu Le Championnata uzeo dva boda koja bi ga na koncu mogla stajati plasmana u Ligu prvaka. Parižani su najvećim dijelom utakmice diktirali tempo, ali Monaco je jednim zalutalim metkom preuzeo vodstvo i goste prisilio da se zadovolje bodom.

PSG je na 24 sata preuzeo treće mjesto i poziciju koja sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka, ali je propustio staviti još i teži uteg oko vrata Lyona koji svoju utakmicu 34. kola igra u nedjelju protiv Marseillea. Parižani su Lavove prestigli samo za jedan bod, a dva im je izbio sjajni Sebastian Chabbert.

32-godišnjem golmanu Monaca navijači bivšeg kluba hrvatskih reprezentativaca Dade Prše, Jerka Leke, Nikole Pokrivača i Darija Šimića mogu zapaliti svijeću. U prvom je poluvremenu zaustavio Erdinga u 19. i 22. minuti i Bodmera u 30. i Monacu omogućio da na poluvrijeme otiđe u plusu za jedan gol koji je kao plod jedine suvisle akcije domaćina Adriano postigao Coupetu u 24. minuti.

Vezane vijesti

U 51. ni Chabbert nije stigao reagirati na briljantan volej Erdinga, ali za više od prvog gola Turčina nakon tri mjeseca kreativne stanke PSG nije pronašao snage. Erding je bio blizu i u 67. i 73. minuti, ali Chabbert je ponovno bio na visini zadatka i ostavio Parižane da žale za propuštenim.

Žaliti može i Caen nakon 1:1 protiv Lensa. Normandijci su poveli odmah u prvoj minuti nakon loše reakcije Vedrana Runje na ne pretjerano opasan udarac 16-godišnjeg Nianga, ali Varane je u 35. poništio prednost domaćina i dodatno začinio borbu za opstanak.

Caen je skupio 40 bodova i trenutno je na 15. mjestu, ali prvom ispod crte Nancyju bježi samo jedan bod. A ispuštena dva boda protiv predzadnjeg Lensa tim su skuplja pogleda li se kalendar sljedeća četiri kola koji otkriva da igrače Francka Dumasa među ostalima čekaju Rennes, Marseille i Lyon.

Mada se Sochaux smilovao i nakon što je za pola sata na Chaban-Delmasu preko Ideyea dvaput, Perquisa i Boudebouza napunio mrežu Carrassoa stisnuo kočnicu trener Bordeauxa Jean Tigana nakon susreta je podnio ostavku, gostujuće su pobjede ostvarili i Lille kod Nancyja golom Hazarda i Saint-Etienne kod Arles-Avignona jedanaestercem Alonsa, pobijedio je i Auxerre u finišu protiv Montpelliera (Contout), a Brest i Nice te Lorient i Toulouse odigrali su bez pobjednika i bez golova.