1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 07.05.2011, 20:10 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 500
Suci: Burilo (Osijek), Barišić (Osijek), Pataki (Đakovo)

Ante Jukić • subota, 07.05.2011.

Nogometaši Cibalije i Zagreba odigrali su 2:2 u dvoboju 28. kola HNL-a, odigranom večeras u Vinkovcima. Puno nezadovoljniji ovakvim raspletom nesumnjivo će biti gosti, koji su olako ispustili dva gola prednosti i važne bodove u borbi za ostanak.

Mladen Matković
46'
16
Tomislav Radotić
63'
22
Frane Vitaić
80'
Vedran Celišćak
64'
13
Marin Oršulić
77'
25
Sven Dedić
85'
Luka Pavlović

Početnu uspavanku na stadionu uz Bosut u 11. je minuti prekinuo Tomislav Jurić, koji je pucao preko gola nakon lijepe kombinacije Kresingera i Čuljka. Bio je to prvi spomena vrijedan trenutak u večerašnjem dvoboju Cibalije i Zagreba.

Nakon ovog bljeska, akteri na terenu ponovno su se primirili, toliko da je u pojedinim trenucima izgledalo kako gol može pasti samo slučajno. I onda, praktički ni iz čega, Zagreb je došao do dva gola prednosti.

Furiozno razdoblje gostiju u 28. minuti najavio je Ivan Krstanović. Najbolji strijelac Zagreba tada se nije najbolje snašao u izglednoj situaciji pred vinkovačkim vratima, no već u sljedećoj minuti bio je puno ubojitiji. Krstanović je primio loptu na 40-ak metara od gola domaćina, te se potom s lakoćom "prošetao" kroz statičnu obranu Cibalije i pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Isto je u 32. minuti mogao, zapravo morao, udvostručiti Besart Abdurahimi, ali i on se vodio već prokušanim "prvu promaši, drugu zabij" receptom. Tri minute nakon što je propustio sjajnu priliku, Abdurahimi je odmjerenim udarcem kaznio nevjerojatnu indolentnost Vinkovčana i donio Zagrebu dva gola prednosti. Pogodak Abdurahimija pao je, inače, desetak sekundi nakon kornera na drugoj strani terena, poslije kojeg su se domaći igrači vraćali u, blago rečeno, rekreativnom tempu.

Poluvrijeme puno čudnih situacija u 42. minuti zaključio je gostujući vratar Goran Bašić, koji je jedan ne pretjerano opasan udarac glavom Dine Kresingera ničim izazvan ubacio u vlastitu mrežu. Na odmor se, tako, otišlo s 2:1 vodstvom gostiju iz metropole.

Utakmica je na početak vraćena u 62. minuti, kada je Tomislav Radotić, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru, s(p)retno postigao pogodak za 2:2. Treba napomenuti kako je i u ovom golu Vinkovčana "prste imao" gostujući vratar Bašić.

Zagrebaše je u novo vodstvo u 77. minuti mogao dovesti Krstanović, no strijelac prvog pogotka nije lijepi "lažnjak" na rubu šesnaesterca uspio okruniti preciznim udarcem. Bila je to ujedno i najveća prilika na utakmici nakon izjednačujućeg gola Radotića.

Završilo je, dakle, 2:2, a jesu li gosti u ovom dvoboju osvojili jedan ili izgubili dva boda, saznat ćemo nakon posljednjeg kola.

• Obrisan korisnik08.05.2011. u 16:58
    Stvarno bi bilo teško razumljivo ako će Bašić braniti i slijedeću tekmu. Istina nasmijava gledatelje, ali navijačima Zagreba definitivno nije duhovit...
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 23:29
    Pusti ti to... Hajduk uvijek proigra protiv Zagreba. Sjećam se prošle godina kada su nam sprašili četiri u Splitu. Hajduk je također bio na konopcima, a ta pobjeda ga je digla... Ovaj put će u Kranjči biti do kraja napeto. Naime, Zagreb već poslovično doma ne može nikoga dobiti (a više niti u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 23:18
    Ma ne treba se nitko brinut za Zagrebov ostanak u prvoj ligi jer im, na moju žalost, ubrzo dolazi Hajduk :(
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 22:30
    Kakvi konji. Nemam druge riječi... Zaista ne razumijem što se događa s tim klubom u zadnje dvije godine. Imali su utakmicu na dlanu, tri boda u džepu i uspjeli su sve upropastiti.Koliko si još autogolova treba zabiti ovaj Bašić da Pavlović progleda i stavi Višića. Bod ionako ništa ne znači, zapravo... [više na forumu]