Novi poraz Montepaschija, Benetton u formi

Vedran Babić • petak, 13.05.2011.

Drugo kolo u nizu košarkaši Montepaschija doživjeli su poraz u domaćem prvenstvu, no njihova prva pozicija uoči doigravanja ionako je već odavno zacementirana pa taj posrtaj, ovoga puta u Sassariju, neće imati značajnu težinu. Drugdje, borba za doigravanje je u punom jeku...

Nakon osvojenog trećeg mjesta na Final Fouru Eurolige, Montepaschi se vratio domaćim obvezama i odmah izgubio. Doduše, taj poraz neće značiti puno jer su s omjerom 25-4 četverostruki aktualni prvaci i dalje glavni favoriti za naslov. Ne samo zbog omjera, već i zbog onog puno važnijeg - kvalitete.

Bilo kako bilo, Dinamo, koji je još uvijek u igri za doigravanje, dočekao je slab dan svojih suparnika i s 83:81 upisao svoju 14. pobjedu u 29. kolu. Gosti su na poluvremenu bili u minusu 13 koševa, početkom posljednje četvrtine preokrenuli na plus tri u svoju korist, no kada se utakmica prelamala u posljednjoj minuti Marco Carraretto je promašio tricu, a na drugoj strani Brian Sacchetti pogodio oba bacanja i osigurao pobjedu domaćih. S 27 poena James White bio je "prva violina" Dinama, a šest koševa manje postigao je najbolji strijelac gostiju Pietro Aradori.

Benetton je kod kuće protiv Benneta iz Cantua stigao do sedme pobjede u zadnjih osam utakmica, čime je izborio doigravanje. Sastav Jasmina Repeše slavio je 88:84 uz 11 koševa Sandra Nicevića i pet Hrvoja Perića i tako pomogao Armaniju, koji se slavljem nad Vanoli-Bragom izjednačio na drugoj poziciji s Bennetom te sada oba kluba imaju omjer 21-8. Jasmin Perković za poražene iz Cremone ubacio je četiri koša.

Nastup u doigravanju osigurao je i Air Avellino, koji je s 89:76 porazio Scavolini. Varese je uz sedam koševa Roka Stipčevića nadvisio Fabi Shoes 82:73, a uspješnu domaćinsku večer upotpunili su Banca Tercas, Angelico i Lottomatica.

Posljednje, 30. kolo, igra se u nedjelju 15. svibnja.