1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 13.05.2011, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Željko Frković (Gospić), Ivica Modrić (Zagreb), Tvrtko Jureša (Zagreb)

Ante Zovko • petak, 13.05.2011.

Rasterećeni briga oko ostanka i borbe za Europu, Inter i Rijeka odigrali su na trenutke dosta otvorenu i atraktivnu utakmicu. Na kraju je završilo 1:1, što će zadovoljiti obje strane iz različitih razloga.

Josip Barišić
46'

Ante Budimir
60'

Ivan Blažević
60'
Ilija Lončarević

(do 53')
99
(do 90')

Elvis Scoria

Inter je prekinuo seriju od tri poraza, iskoristio poraz Cibalije na Maksimiru od Lokomotive i preskočio je na četvrtoj poziciji. Rijeka je pak produžila svoj niz neporaženosti na deset utakmica. Od veljače Riječani ne znaju za poraz, ali na njihovu žalost uglavnom se radi o remijima. Da su pobjeđivali, možda bi se danas veselili izlasku u Europu.

Utakmica je krenula s laganom inicijativom Intera koja nije uspijevala stvoriti neke izglednije prilike pred riječkim golom. Najbolju je propustio Mislav Oršić u desetoj minuti kad je "rastegnuo" Roberta Lisjaka. Sve zanimljivo praktički se odigralo u prvoj polovici prvog poluvremena.

Tako su za Rijeku poluprilike propustili realizirati Pilčić, Čulina u 18. iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara, a onda i Vukman koji je tukao s dvadesetak metara.

Prilično mlaka završnica poluvremena reprizirala se početkom drugog dijela, ali se mnogo toga promijenilo u 55. minuti. Križman je centrirao, Vedran Gerc obavio je glavninu posla, prebacio rezervnog Interova vratara Jurića-Baru, a kada je lopta i sama išla u mrežu, priliku da se upiše u strijelce iskoristio je Antonini Čulina.

Odgovor Žutih trebalo je čekati samo četiri minute. Aleksandar Trajkovski silovito je opalio, Lisjak je odbio u prečku, a lopta se odbila od njega i završila mu iza leđa, a što je još važnije, iza gol-linije.

Otvorila se utakmica rasterećenih suparnika pa je zaredalo nekoliko prigoda s obje strane. U 63. Budimiru je poništen pogodak zbog zaleđa, s druge strane kombinirali su Gerc, Štrok i Križman, ali je potonji uputio udarac iznad prečke. Prečka se tresla opet kod Lisjaka kad je Valentić raspalio iz slobodnjaka, ali po jedan pogodak na svakoj strani nekako je najrealniji ishod ove utakmice.