Benetton s novom pobjedom u doigravanje

Vedran Babić • ponedjeljak, 16.05.2011.

Odigrano je i posljednje, 30. kolo uoči početka doigravanja osam najboljih momčadi talijanske lige, no nama najvažniji podatak je taj da će tamo biti prisutna i četiri hrvatska košarkaša te jedan trener.

Glavni favorit za osvajanje naslova, svojeg petog uzastopnog, ostvario je i 26. pobjedu ove sezone. Riječ je o, naravno, Montepaschiju, koji je na svom parketu s 83:73 porazio Lottomaticu, koja tako neće vidjeti doigravanje. U 36. minuti bilo je 69:69, a onda su domaćini predvođeni najboljim strijelcem Lesterom McCalebbom (21 koš) do kraja utakmice napravili seriju 14:4.

Parovi četvrtfinala doigravanja

Montepaschi/1 - Canadian Solar/8
Air Avellino/4 - Benetton/5
Bennet/2 - Varese/7
Armani/3 - Dinamo/6

Porazom u Pesaru kod Scavolinija Armani Jeans morao se pomiriti s činjenicom da će u doigravanje krenuti s treće pozicije jer je tako druga ostala u rukama Benneta, pobjednika nad Vareseom 75:66. Gosti, za koje je Rok Stipčević ubacio šest koševa, su furiozno otvorili utakmicu i poveli 25:7, no njihova prednost potpuno se rastopila krajem treće četvrtine.

Unatoč porazu, Varese je sa sedme pozicije također ušao u doigravanje, baš kao i petoplasirani Benetton. Momčad Jasmina Repeše sjajno je tempirala formu te je protiv Pepsija u Caserti upisala osmu pobjedu u zadnjih devet utakmica (88:76). Doduše, uz vrlo skroman učinak naših košarkaša (Hrvoje Perić i Sandro Nicević po četiri koša, Dino Repeša nije bio u sastavu).

Četvrto mjesto uzeo je Avellino, koji je s 44 razlike slavio u Brindisiju kod budućeg drugoligaša, a šesti je Dinamo iz Sassarija. On je svoju ključnu pobjedu ubilježio u Cremoni kod momčadi Vanolija-Brage, za koju je naš Jasmin Perković odigrao odličnu utakmicu i postigao 16 koševa uz sedam skokova.

I konačno, poziciju broj osam okupira Canadian Solar iz Bologne koji je u triler završnici nadoknadio devet koševa minusa četiri minute prije kraja.