Liga prvaka, Kvalifikacije, 2. pretkolo, 13.07.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 32.000
Suci: Antony Gautier, Michael Annonier, Christophe Capelli (svi Francuska)

Mario Glasnović • srijeda, 13.07.2011.

Dinamo je u sjajnoj atmosferi pred prepunim tribinama odlično krenuo u svoj pohod prema Ligi prvaka. Modri su s 3:0 pobijedili azerbajdžanski Neftči i mirne glave mogu razmišljati o uzvratu koji se igra za sedam dana u Bakuu. Junak utakmice bio je Ivan Krstanović koji je s dva pogotka debitirao u modrom dresu.

Javid Husejnov
44'
14
Bahodir Nasimov
71'
25
Javid Imamverdijev
77'
Arif Asadov

Dinamo nije krenuo agresivno kako se i očekivalo prije utakmice. Prvu priliku za Modre imao je Luis Ibanez u drugoj minuti utakmice. Argentinac je s 30-ak metara snažno šutirao, ali lopta je pogodila živi zid i završila u korneru. Ibanez je u desetoj minuti još jednom probao pogoditi iz slobodnog udarca, lopta je završila u bloku igrača Neftčija, a u nastaloj gužvi nitko se nije snašao.

Sammir je tri minute kasnije sjajno uposlio Krstanovića, no novopridošlo pojačanje Dinama iz Kranjčevićeve nije dobro primio loptu u šesnaestercu. Neftči je prvi put zaprijetio Kelavi u 17. minuti. Kontranapad gostiju izveden je u tri poteza, Emile Mpenza našao se pred Dinamovim vratima, ali, na sreću, njegov volej je prošao preko vratnice.

Prva prava šansa za Dinamo došla je u 28. minuti, Ibanez je s lijeve strane dobro centrirao, a Fatos Beqiraj je malo zakasnio reagirati pred vratarem Stamenkovićem. U kontranapadu Mpenza je pobjegao Vidi, ali Kelava nije imao potrebe za intervencijom jer je njegov udarac prošao pored vrata.

Preuređene maksimirske tribine prvi put su se radovale u 37. minuti. Mehmed Alispahić pronašao je Milana Badelja u šesnaestercu, Dinamov kapetan sjajnim primanjem oslobađa se svog čuvara i pogađa za 1:0.

Nakon postignutog pogotka nogometaši Dinama su živnuli i krenuli su ofenzivnije prema golu Neftčija. Gosti iz Azerbajdžana opasno su zaprijetili Kelavi u 41. minuti kada je nakon centaršuta Dinamov vratar nesigurno reagirao, no nitko od gostujućih napadača nije bio blizu da bi zaprijetio.

Minutu prije kraja poluvremena trener gostiju Asadov morao je mijenjati zbog ozljede jer se ozlijedio branič Mitreski, umjesto njega ušao je veznjak Husejnov. Nakon jedne minute sudačke nadoknade momčadi su otišle na odmor.

Modri su na najbolji mogući način otvorili drugo poluvrijeme. Nakon samo nekoliko sekundi od kretanja s centra Šime Vrsaljko sjajno je centrirao s desne strane, a Ivan Krstanović odlično se snašao i nogom povećao vodstvo Dinama.

Nekoliko trenutaka kasnije Badelj je s lijeve strane centrirao, a Beqiraj je glavom gađao preko vrata Stamenkovića. Pogodak je probudio zagrebačku publiku i Dinamo je na krilima navijača igrao vrlo dobro. Povratnik u Maksimir, Jerko Leko, u 52. minuti s 18 metara pucao, no njegov udarac prošao je pored vrata.

Nakon sjajnog otvaranja Dinama u drugom poluvremenu gosti su uspjeli bolje posložiti svoju obranu. Čvrstom igrom i brojnim prekršajima na sredini terena zaustavili su nalete Dinama. Gosti su u u 60. minuti zaprijetili preko brazilske kombinacije, Rodriguinho je uposlio Flavinha koji glavom gađa preko vrata.

Neftči je nakon toga još dva puta opasno zaprijetio. Najprije je Kelava sjajnom reakcijom obranio udarac Flavinha. Gosti su odličnom akcijom iz kornera prevarili modru obranu, a udarac Abisova pogodio je obrambeni blok Dinama.

Nakon što je sačuvao mrežu netaknutom, Dinamo je poveo u sljedećem napadu. Krstanović je u 65.minuti ušao u šesnaesterac i krenuo je prema Stamenkoviću, srpski vratar srušio je 28-godišnjeg napadača, a francuski sudac Gautier pokazao je na jedanaesterac.

Krstanović je odlučio izvesti najstrožu kaznu i nije pogriješio. Mirnim udarcem s "bijele točke" matirao je vratara Neftčija i povećao vodstvo Dinama na 3:0. Kruno Jurčić nakon pogotka odlučio je Beqiraja zamijeniti Antom Rukavinom.

Još jednom je postignuti pogodak donio forzu kod domaćih navijača i igrača. Kapetan Modrih u 72. minuti udarcem iz daleka probao je prevariti Stamenkovića, ali gostujući vratar nogom je obranio udarac Badelja. Nakon Badelja udarac je probao i Jerko Leko, nakon solo prodora snažno je šutirao prema vratima Neftčija, ali Stamenković je loptu odbio u korner.

Dvostruki strijelac Ivan Krstanović ispraćen je uz ovacije publike u 80. minuti utakmice. Umjesto njega Jurčić je uveo Ivana Tomečaka.

U 81. minuti Dinamo je nakon nekoliko grešaka u obrani mogao primiti pogodak. Najprije je probao Silva, a onda je Flavinho oštrim udarcem s desne strane šutirao i za nekoliko centimetara promašio vrata Kelave.

Dinamov strateg treću izmjenu je napravio u 89. minuti. Jurčić je umjesto Alispahića uveo mladog i talentiranog Matea Kovačića. U tri minute sudačke nadoknade nije se dogodilo ništa vrijedno spomena. Dinamo je u prvoj utakmici napravio odličan posao. Visokom pobjedom nad Neftčijem osigurao je mirni uzvrat u Bakuu.

• Obrisan korisnik14.07.2011. u 14:57
    Brate ni inzaghija nisi znao vidit po cijelu tekmu(i bio je dosta trom ) pa je  hat-trick znao uvalit da ga jebeš  :D
  • Obrisan korisnik14.07.2011. u 12:20
    Samo bez euforije..Rezultat je skoro pa bolji od igre, još uvijek fali trka bez lopte, npr. dok Badelj ima loptu svi stoje, osim Krstanovića i Bequiraja koji su pretrčali duplo više od ostalih, međutim i vezni red mora se kretati..Upravo to je snaga Barcelone...Po meni, kvalitetu imaju da prođu s... [više na forumu]
  • admiracool14.07.2011. u 10:36
    ne treba se zavaravat... nije bio penal na Krstanovicu, nego cista simulacija... inace to mu je trebao biti drugi zuti... isto tako za ono povlacenje trebao je biti penal za njih... ukratko, rezultat odlican... igra prema naprijed vrlo dobra, igra bez lopte katastrofa...