Liga prvaka, Kvalifikacije, 2. pretkolo, 19.07.2011, 18:00 h, Stadion Tofig Bahramov, Baku
Suci: Hannes Kaasik (Estonija), Jaanus Mutli (Estonija), Tihon Kalugin (Rusija)
Neftči
Neftči
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Modri dovršili posao

Vedran Babić • utorak, 19.07.2011.

Uz negledljivo prvo i puno bolje drugo poluvrijeme, nogometaši Dinama odradili su uzvratnu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka u Bakuu protiv Neftčija. Pogodaka nije bilo, no to sada nije toliko bitno. Najbitnije je da je izboren prolaz u sljedeću fazu te da se nije ponovila prošlogodišnja epizoda iz Kopra...

Cavid Imamverdiyev
6'

Cavid Huseynov
46'

Mirhuseyn Seyidov
85'
Arif Asadov
10
(do 88')
21
(do 72')

Dinamo je rutinski dovršio posao i s ukupnih 3:0 prošao dalje premda će prvih 45 minuta iz Bakua vrlo brzo zaboraviti.

Prvo poluvrijeme bilo je gotovo negledljivo. Od "pravog lica" domaćih igrača nije bilo ništa, osim ako su dvije poluprilike odraz njihove igre kada imaju "pravo lice". Doduše, ni Dinamova igra nije bila ništa bolja.

U 11. minuti Kelava je obranio neugodan slobodni udarac iz daljine, a u 30. Denis Silva je iz blizine pucao, ali slabo i ravno u gostujućeg čuvara mreže. I to je praktički bilo to što se Neftčija u prvom dijelu tiče.

Dinamo, koji se dosta mučio s povezivanjem svojih dodavanja i općenito kreacijom igre, najbolju šansu propustio je u 21. minuti kada se kapetan Badelj sam izborio za situaciju i pucao prema raspoloženom vrataru Stamenkoviću, koji je obranio njegov udarac. Pokušavali su još Beqiraj, Ibanez, tu i tamo Vrsaljko, no to nisu bile konkretne prilike za pogodak već više nekakvi individualni pokušaji.

Međutim, to se promijenilo početkom drugog poluvremena. Modri su se definitivno trgnuli i počeli igrati onako kako i trebaju protiv inferiornijih suparnika - povezanije, dominantno i, naravno, uz stvaranje prilika.

Prijetili su Krstanović i Beqiraj, no oba udarca Stamenković je obranio. U 57. minuti Sammir je odapeo iz daljine i pogodio vratnicu, a nakon toga i Badelj i Beqiraj našli su se u dobrim situacijama, ali nisu uspjeli ozbiljnije zapucati prema Stamenkoviću.

Neftči je u drugom poluvremenu igrao podređenu ulogu i oslanjao se na eventualne bjegove njegovih napadača Mpenze i Nasimova. Iako domaćini nisu bili pretjerano opasni, Dinamova obrana, moramo to spomenuti, ponovno je u nekoliko navrata pokazala nesigurnost, baš kao i u maksimirskoj utakmici prije šest dana. Jedna takva dogodila se u 78. minuti kada je nesporazum Vide i Kelave umalo završio pogubno.

Pokušali su domaćini u samoj završnici agresijom isprovocirati još neku pogrešku Dinamovih igrača i doći barem do Pirove pobjede, no ovo jednostavno nije bio njihov dan. Očito kako su u Maksimiru propustili sve svoje najbolje prilike.

Dinamo se, pak, sada okreće domaćem prvenstvu, ali i ogledu s Helsinkijem u 3. pretkolu Lige prvaka. Idealan protivnik za prolaz u 4. pretkolo? To tek moramo vidjeti...

• Obrisan korisnik20.07.2011. u 14:37
    Je, to je JEDINI razlog, nije razlog to kaj smo tu i tam nekoga pobjedili u toj vrazjoj Europi. Kog boga sad tepemo po tome, idemo na Helsinki koji cemo pregazit, iako cete ti i tebi slicni gundjat da je to sretan zdrijeb i da je moralo bit 28:0 i ne znam kaj sve ne.
  • Dinaminjo20.07.2011. u 12:01
    Da nositelji smo.. A pogle naše rezultate kroz godine u "riješenim" utakmicama".. Ova nula je čak i uspjeh.. Da Dinamo pobjeđuje i već dobivene tekme i taj naš današnji koeficijent bi bio veći.. Ako baš hoćeš, jedini razlog zašto smo nositelji je što su se određena prvenstva rasplela... [više na forumu]
    Dinaminjo
  • Obrisan korisnik20.07.2011. u 11:50
    I mi uzivamo polodove boljeg koeficijenta, ak slucajno nisi primjetio nositelji smo sve do play offa. A o respektu ne treba nis govorit kad ovaj Naftas ganja rezu, a ne usude se prec centar. Ak to nije respekt, ne znam kaj onda je.
  • Dinaminjo20.07.2011. u 11:40
    Da Dinamo je morao zabiti i pobijediti.. Ovaj Nefči je za klasu slabija momčad i takve momčadi se mora pobjeđivati u OBJE tekme.. Što mislite zašto smo 10-15 godina čekali da budemo nositelji u nekom VAŽNOM pretkolu???? Zato što su nakon jedne pobjede naši "kontroliraju igru" i "čuvaju rezultat" A... [više na forumu]
    Dinaminjo
  • Obrisan korisnik20.07.2011. u 09:53
    Dajte ljudi, ne s****e, bez uvrede bilo kome. Ovo je tek druga natjecateljska tekma, s cetiri nova igraca i novim sustavom igre nakon 20 dana priprema, a mi smo u obje tekme potpuno kontrolirali igru i lezerno prosli dalje. Ima tu nesigurnosti, ima tu jos prostora za napredak, nije to jos to, ali... [više na forumu]