1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 06.08.2011, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Andrija Olujić (Zagreb), Domagoj Gradištanac (Osijek)

Mišo Gulić • subota, 06.08.2011.

Inter je golom u sudačkoj nadoknadi došao do tri velika boda na uvijek neugodnom gostovanju u Vinkovcima. Iako su domaći u prvom poluvremenu bili apsolutno bolji, drugo je donijelo obratnu situaciju s tom razlikom što su Zaprešićani ipak pronašli put do mreže.

Krešimir Prgomet
46'
21
Tomislav Jurić
68'
8
Stjepan Kvesić
85'
Mislav Oršić
63'
9
Arber Abilaliaj
70'
29
Matija Mišić
90'
Ilija Lončarević

Šokantan poraz Cibalije u posljednjim trenutcima utakmice s Interom neodoljivo je podsjetio na utakmicu prvog kola kada je na sličan način domaća momčad došla do tri boda protiv Splita, a ovog puta sreća im se narugala i ostavila ih praznih ruku.

Nakon početnih ispitivanja snaga domaći su bili ti koji su kontinuirano pojačavali pritisak prema vratima Intera, ali ipak nisu iskoristili čak osam kornera u prvih 20-ak minuta. Ipak, prijetili su domaći u 16. minuti, ali lošu reakciju gostujuće obrane domaći nisu iskoristili i lopta je otišla pored vratiju Intera.

"Žuti" su uzvratili u 20. minuti brzom kontrom, ali siguran je bio domaći vratar i dobra prilika je otišla u nepovrat. Iako su domaći bili puno aktivniji na polovici gostiju iz Zaprešića, petljanje u vlastitom šesnaestercu izrodilo je priliku za Interove napadače, ali bez uspjeha.

Igrala se 39. minuta kada su Vinkovčani bili u sjajnoj prilici, ali veliku prigodu domaći ne uspijevaju iskoristiti. U završnim minutama prvog dijela iz slobodnog udarca prijete gosti, vratar Cibalije Matković boksa loptu, a odbijanac Todorčev šalje pored gola.

Nastavak susreta ponudio nam je dosta ravnopravniju igru nego je to bio slučaj u prvom dijelu, ali ozbiljnijih prilika nije bilo sve do 68. minute kada je Cibalija iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa opasno prijetila, a na žalost domaćih navijača lopta je prohujala pored vratnice. Naredne minute ponudile su dvije zanimljive situacije, po jednu pred svakim golom.

Prvo je u 74. minuti Kresinger u duelu s obrambenim igračem Intera pao u kaznenom prostoru, ali sudac Matković se nije oglasio. Nedugo zatim, priprijetili su i gosti iz kontranapada, ali pravovremen je bio domaći vratar. U jeku gostujuće dominacije, pred sam kraj iz slobodnog udarca je priprijetio Vitaić, no, bez prave opasnosti po vratara Intera Santinija.

Debelo u sudačkoj nadoknadi loša reakcija domaće obrane rezultirala je golom Abilaliaja, koji se dokopao lopte te se sjurio u šesnaesterac i plasirao loptu pored nemoćnog Matkovića za velika tri boda zaprešićkog sastava.

• Obrisan korisnik06.08.2011. u 22:58
    Strasno losa i dosadna utakmica... cibalia prelosa... al opet nismo zasluzili izgubiti :S
  • Obrisan korisnik06.08.2011. u 22:42
    utakmica negledljiva i najpravednije bi bilo ništa-ništa.. ali Cibalia je trebala pokazat puno više kod kuće, a ne samo nabijat lopte nakon 2 kratka dodavanja
  • Obrisan korisnik06.08.2011. u 22:28