Ajaccio zaustavio Lyon

Josip Piršljin • subota, 13.08.2011.

U drugom kolu francuskog nogometnog prvenstva najveće iznenađenje priredio je povratnik u elitno društvo Ajaccio koji je uspio ostati neporažen na gostovanju u Lyonu. Neriješeno je završio i susret Rennesa i PSG-a, te Lorienta i Bordeauxa. Domaće pobjede ostvarili su Saint-Etienne i Toulouse, dok je jedini uspješan na gostovanju bio Caen.

Lyon je nakon pobjede u prvom kolu protiv Nice očekivao nova tri boda i na svom Gerlandu protiv novog prvoligaša Ajaccioa. Ipak, gosti su se odlično držali i bili na pragu pobjede sve do 84. minute. Lyon je kontrolirao susret od početka i stvarao više prilika, ali na poluvrijeme se otišlo netaknutih mreža.

U 59. minuti šok za domaće gledatelje priredio je Frederic Sammaritano koji je odlično reagirao na ubačaj Christiana Kinkela i pogodio za vodstvo gostiju od 1:0. Lyon je tada krenuo još ofenzivnije prema vratima Guillerma Ochoe, a do izjednačenja su došli tek šest minuta prije kraja susreta.

Na asistenciju Miralema Pjanića pogodak za poravnanje rezultata glavom postiže Argentinac Lisandro Lopez. Do isteka 90. minute Lyon je pokušao doći i do pobjedničkog gola, ali ostalo je 1:1. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu za momčad Remija Gardea.

PSG niti u svom drugom nastupu nije uspio doći do pobjede. Iako su vodili sve do 88. minute, Parižani su se na kraju morali zadovoljiti bodom na gostovanju u Rennesu. U prvom dijelu nije bilo golova, a prednost gostima u 73. minuti donosi Kevin Gameiro.

Rennes je nakon pada u zaostatak morao krenuti hrabrije prema vratima Salvatorea Sirigua, a to im se isplatilo dvije minute prije kraja kada je na lijepu asistenciju Stephanea Dalmata izjednačujući pogodak postigao bivši igrač HSV-a Jonathan Pitroipa.

I u dvoboju Lorienta i Bordeauxa nije bilo golova u prvom poluvremenu. Strijelci su se probudili tek u zadnjih desetak minuta, a prvi su do prednosti došli domaći nogometaši. Yann Jouffre je zabio za 1:0 u 82. minuti, a bod momčadi Bordeauxa spašava Brazilac Henrique u sudačkoj nadoknadi vremena.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Caena. Oni su u Montbeliardu svladali domaći Sochaux rezultatom 2:1 i tako s maksimalnih šest bodova zasjeli na drugo mjesto prvenstvene tablice. Već u 15. minuti za 0:1 je bio precizan Romain Hamouma, a na 0:2 povisuje Pierre Alain Frau u 67. minuti. Poraz domaćih uspio je tek ublažiti Ryad Boudebouz u sudačkoj nadoknadi.

Do tri boda su još došli i Saint-Etienne, te Toulouse. Saint-Etienne je kasnim pogotkom Sylvaina Marchala nadvisio Nancy, dok je Toulouse bio nešto uvjerljiviji. Ugostili su novog prvoligaša Dijon protiv kojeg su do prvog pogotka došli tek u 71. minuti preko Umuta Buluta, a pet minuta prije kraja konačnih 2:0 postavlja Paulo Machado iz jedanaesterca. Toulouse je s dvije pobjede i gol-razlikom 4:0 trenutno vodeća momčad francuske lige. Valenciennes i Brest su odigrali susret bez pogodaka, ali i bez prave igre.