PSV do prve pobjede

Josip Piršljin • subota, 13.08.2011.

Nakon što su u prvom kolu izgubili na gostovanju kod AZ Alkmaara, igrači PSV-a došli su do prve pobjede u novom izdanju nizozemskog prvenstva. Momčad iz Eindhovena slavila je s minimalnih 1:0 protiv Waalwijka, a do tri boda došli su i Twente i Vitesse.

PSV je na svom Philips stadionu očekivao lagana tri boda protiv Waalwijka. Ipak, igrači Freda Ruttena morali su se dobro potruditi kako bi slomili čvrstu gostujuću obranu. Momčad iz Eindhovena kontrolirala je igru kroz veći dio susreta i premda su imali dosta prilika, uspjeli su samo jednom zatresti mrežu vratara Waalwijka Jeroena Zoeta.

Pogodak za PSV pao je u 24. minuti susreta. Asistenciju je upisao švedski reprezentativac Ola Toivonen koji je poslužio Belgijanca Driesa Mertensa za 1:0 vodstvo domaćeg sastava. Premda su stvorili još nekoliko izglednih situacija pred gostujućim vratima, igrači PSV-a nisu uspjeli povećati svoju prednost, te su se na kraju morali zadovoljiti s minimalnim slavljem.

Nogometaši Twentea došli su i do druge pobjede u isto toliko utakmica. Nakon što su u prvom kolu svladali NAC iz Brede, uspješni su bili i protiv AZ Alkmaara kojeg su svladali s 2:0. U Enschedeu su domaći poveli vrlo rano. Igrala se tek treća minuta kada je Marc Janko na asistenciju Ole Johna doveo svoju momčad u vodstvo.

S rezultatom 1:0 se otišlo na predah, a u drugom dijelu Twente je uspio povećati svoju prednost. U 66. minuti pogodak postiže Kostarikanac Bryan Ruiz koji je ušao u igru nedugo prije toga. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, te je AZ ostao na tri boda osvojena protiv PSV-a u prošlom kolu.

Igrači Vitessea bili su puno uvjerljiviji svladavši VVV Venlo s čak 4:0. Već u petoj minuti mogla se naslutiti katostrofa gostiju kada je zabio Marco van Ginkel, a deset minuta kasnije loptu u vlastitu mrežu šalje Marcel Meeuwis. Vitesse je i u drugom poluvremenu postiglo dva gola, a precizni su bili Bono Wilfried i Giorgi Chanturia.

U posljednjoj večerašnjoj utakmici Feyenoord nije imao previše problema protiv Rode JC u Rotterdamu. Igrači Ronalda Koemana rutinski su slavili s 3:0 i na taj način zasjeli na čelno mjesto tablice. Mrežu gostujućeg vratara Przemyslawa Tytona načeli su u 12. minuti, a strijelac je bio Jerson Cabral. Napadač Feyenoorda se do kraja susreta još jednom upisao u strijelce u 54. minuti, a bio je i asistent za Leroya Fera koji je zabio na početku drugog dijela.