Mario Glasnović • nedjelja, 14.08.2011.

U preostalim susretima drugog kola njemačke Bundeslige Kaiserslautern našeg Ive Iličevića remizirao je s Augsburgom, a Bayer Leverkusen pobijedio je Werder rezultatom 1:0.

Novopečeni Bundesligaš Augsburg uspio je doći do svog drugog boda u njemačkom prvenstvu. Na gostovanju kod Kaiserslauterna odigrao je 1:1 s boljim i dominantnijim domaćinom. Hrvatski reprezentativac Ivo Iličević odigrao je svih 90 minuta na poziciji lijevog krila u 4-3-2-1 sustavu, a Stiven Rivić nije konkurirao za ovaj susret.

Na Fritz-Walter stadionu pred 40.000 gledatelja Augsburg je poveo u devetoj minuti. Gostujući napadač Sascha Mölders pobjegao je domaćoj obrani i lijevom nogom lijepo pogodio u gornji kut vratara Kaiserslauterna. Pomalo šokirani domaćin probudio se tek nakon nekoliko minuta, ali do kraja poluvremena nije uspio zatresti mrežu Augsburga.

U nastavku utakmice gledali smo dominaciju Crvenih vragova koji su do izjednačujućeg pogotka došli u 80. minuti utakmice. Izraelski napadač Itay Shechter pogodio je s ruba šesnaesterca i na taj način je svojim prvim pogotkom u Bundesligi donio bod svojoj momčadi.

szólj hozzá: Kai 1-1 Aug

U drugoj utakmici snage su odmjerili Bayer iz Leverkusena i Werder iz Bremena. Leverkusen je nakon poraza u prvom kolu tražio pobjedu nad Werderom, a gosti su u utakmicu ušli s tri boda na kontu.

Jedini pogodak na susretu vidjeli smo u 86. minuti kada je Michael Kadlec spretno reagirao u gužvi koja se stvorila nakon kornera. Češki branič pogodio je loptu iz voleja koja se uz dosta sreće odbila od vratnice i završila iza vratara Tima Wiesea.

Momčad iz Leverkusena zasluženo je osvojila tri boda, jer je kroz cijelu utakmicu bila bolja momčad. Imala je inicijativu i veći posjed lopte te dvostruko više udaraca na od momčadi Thomasa Schaafa.