Rudar i Split prošli dalje

Ivana Strahija • utorak, 23.08.2011.

Počelo je natjecanje u Hrvatskom nogometnom kupu, a prvi klubovi koji su izborili šesnaestinu finala su Split i Rudar iz Labina.

Drugoligaš Marsonia 1909 nije bila protivnik koji bi mogao izbaciti Splitovce iz Kupa.

Prvoligaši su u vodstvo došli već u 12. minuti, kad je mrežu iza domaćeg golmana Ivana Principa proparao Ante Rebić, a potom mreže miruju do drugog poluvremena.

Tada je za 0:2 pogodio Ante Erceg (63.), koji je u igru ušao svega minutu ranije, zamijenivši Matu Pehara. I domaćini na stadionu Stanka Vlainića Dide tada dolaze do pogotka, na 1:2 smanjio je Mario Mioč, koji je uspio matirati splitskog vratara Danijela Zagorca.

Više od toga međutim slavonskobrodska momčad nije mogla, a oko 1000 gledatelja je pozdravilo Kup-natjecanje u svom gradu.

U borbi dviju trećeligaških ekipa mnogo je uvjerljiviji bio Rudar, no zanimljivo je spomenuti da u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, već da su gledatelji u Labinu tek u drugom poluvremenu vidjeli šest golova.

Od 46. pa do 72. minute Labinjani pogađaju kao na traci, a mrežu iza Ivana Petkovića pune Igor Munjas te Admir Hodžić i Igor Juričić, a potonji su postigli po dva pogotka svaki. Tek na 5:0 Slavija je uspjela doći do počasnog pogotka, kojeg je u mrežu iza Sanjina Vozile ugurao Davor Žafaranić.

Utakmica u Labinu je, osim visoke pobjede domaćina, obilježena i isključenjem Igora Šarina, igrača Rudara, iz utakmice u 83. minuti. On je odlučio udariti protivničkog igrača u prekidu igre, pa je poslan na prijevremeno tuširanje.