1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 27.08.2011, 20:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 2.500
Suci: Goran Gabrilo (Split), Krstičević (Ploče), Pepur (Split)

Mario Glasnović • subota, 27.08.2011.

U Vinkovcima je odigran slavonski derbi između Cibalije i Osijeka. Osječani su teren u Vinkovcima napustili uzdignute glave, a za to se pobrinuo Srđan Vidaković koji je svojim pogotkom pokazao tko je gazda u Slavoniji.

Frane Vitaić
58'
17
Vlatko Šimunac
59'
10
Tomislav Pavličić
79'
Stanko Mršić
20
(do 89')
26
(do 90')
Vlado Bilić

Obje momčadi u utakmicu su ušle s velikim teretom na svojim leđima. Cibalia je imala krizu rezultata i tražila je pobjedu kojom bi kupila mir u svlačionici dok su gosti u daleko većim problemima i to onima koji su vezani uz financije i rukovodstvo kluba.

Cibalia je bolje otvorila susret. Momčad Stanka Mršića od početka utakmice imala je posjed lopte i inicijativu, a Osječani su prijetili preko kontranapada. Nakon početnih nekoliko minuta Cibalia je zaprijetila. Dino Kresinger prošao je nekoliko igrača i dodao loptu do Rugaševića koji je oštro šutirao pokraj vrata.

Nedugo nakon toga zaprijetio je i Osijek. Najiskusniji igrač u redovima gostiju, Marko Babić, s više od dvadeset metara probao je iznenaditi vratara Cibalije, ali lopta je prošla iznad grede.

Osijek je nakon toga još nekoliko puta zaprijetio Cibaliji. U 22. minuti Ivan Miličević s desne strane uputio je loptu u šesnaesterac, drugi napadač Osijeka Josip Barišić nije se najbolje snašao i propala je još jedna prilika za Bijelo – plave.

Cibalia je nakon toga zagospodarila terenom, no nije bilo pravih i konkretnih prilika za Mršićevu momčad. Posljednjih 15-ak minuta prvoga poluvremena obilježila je čvrsta igra obje momčadi. Osim nekoliko gužvi u kaznenim prostorima i udaraca iz daljine nije bilo previše zanimljivih situacija pa se na odmor otišlo s 0:0.

Drugo poluvrijeme pružilo je daleko više prilika i uzbudljivosti. Osijek je poveo u 53. minuti utakmice. Tomislav Šorša oduzeo je loptu na sredini terena i nakon dobre kombinacije s Miličevićem uputio loptu prema šesnaestercu, u pravo vrijeme i na pravome mjestu našao se Srđan Vidaković koji pogađa za 0:1.

Postignuti pogodak šokirao je domaće igrače, Osječani su nakon postignutog gola još više pritisnuli Cibaliju, imali su i dva uzastopna kornera, ali nije bilo pogodaka. Nakon toga se probudila Mršićeva momčad i opet je dominirala terenom, no Osječani su imali puno bolje prilike.

Prvu nisu iskoristili u 66. minuti. Bivši stanovnik vinkovačke svlačionice Josip Lukačević je dobro centrirao, lopta je došla do Ivana Miličevića koji lijevom nogom gađa desni kut vratara Mašića, ali vinkovački golman odlično je reagirao i obranio udarac.

Dvije minute nakon toga, stoper Osječana Branko Vrgoč imao je sjajnu priliku za pogodak, ali njegov udarac završio je preko vrata vinkovačke momčadi.

Cibalia je uzvratila u 72. minuti, Dario Župarić imao je dobru priliku za izjednačenje, ali njegov udarac glavom sjajno je obranio vratar Osijeka Ivan Kardum. Nedugo nakon toga prijetio je i Frane Vitaić, no i njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

I gosti su pokazali kako se može upropastiti dobra prilika. Napadački dvojac Osijeka, Barišić - Miličević sjurio se prema vratima Cibalije gdje je uz vratara Mašića u obrani ostao samo jedan branič, no gosti nisu to znali iskoristiti. Miličevićev udarac završio je izvan okvira vrata.

U 81 minuti jedan od najboljih igrača Osijeka u ovoj utakmici, Tomislav Šorša, imao je odličnu priliku nakon greške vratara Mate Mašića, ali branič Cibalije Petar Tomić u zadnji trenutak je blokirao udarac Šorše.

Tri minute kasnije Miličević je imao još jednu dobru priliku. Lijevom nogom gađao je desni kut vinkovačkih vrata, ali njegov udarac završio je uz samu vratnicu.

Do kraja susreta mreže se više nisu tresle. Cibalia drugi put u povijesti HNL-a pred svojom publikom nije postigla pogodak u slavonskom derbiju. Osijek je nakon teškog poraza od Dinama uspio pobijediti svoje najveće rivale i na svoj konto dodao nova tri boda. Cibalia je upisala četvrti prvenstveni poraz i sigurno je da momčad Stanka Mršića čekaju teški dani.

• Obrisan korisnik28.08.2011. u 15:07
    pravim igračima i talentima dinamo je odskočna daska za europu...kamo sreće da nogometna škola cibalie surađuje sa mamićem i gnk dinamom...osijek i cibalia svojim izvorom talenata mogu igrati euro ligu i time podizati koeficijent hrvatskim klubovima...kada dobijemo dva predstavnika u ligi prvaka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.08.2011. u 13:44
    cibalia ima novca, kod njih su sva plačanja redovita...
  • Obrisan korisnik28.08.2011. u 09:31
    Osječani...ja vas cjenim i smatram da se ste velik klub , ali.....do god se protiv dinama ne počnete doslovce tući i to do zadnje kapi krvi, i do god ne shvatite da kad dolazi dinamo isto kao da dolazi bilo tko drugi (makar i partizan) ništa od toga. A ne da vam purgeri utrpaju 4 komada, odu a da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.08.2011. u 08:43
    Steta sto Cibalia nema novaca jer ova utakmica je pokazala kako se kod nas osvajaju prvenstva.Juniori Dinama dobiju ovaj Osijek 4-0 u Gradskom Vrtu,e moj Spehar mozda jednom i budes cistacica u Maximiru (oruzar neces to je muski posao).
  • Obrisan korisnik28.08.2011. u 08:32