Bosna i Hercegovina nadvisila Bjelorusiju

Maj Gašparac • petak, 02.09.2011.

U kvalifikacijskim utakmicama za Europsko prvenstvo u skupini D pobjede su izborili Bosna i Hercegovina i Rumunjska, dok su u skupini E slavili Mađari te Nizozemci koji su ostvarili iznimno uvjerljivu pobjedu od 11:0 nad San Marinom. U skupini G Engleska je na gostovanju u Bugarskoj upisala pobjedu rezultatom 3:0.

Skupina D

U skupini D Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Bjelorusiju u Minsku rezultatom 2:0, a ključni trenuci utakmice dogodili su se u prvom poluvremenu. Prvo je u 22. minuti susreta Sejad Salihović iz kaznenog udarca postigao vodeći pogodak, a dvije minute kasnije vodstvo je udvostručio Haris Medunjanin.

Bjelorusija je zatim pokušala brzo doći do pogotka i smanjiti zaostatak, no nisu uspjeli probiti obranu reprezentacije BiH. U drugom poluvremenu domaćini su nastavili s inicijativom, no nisu bili efikasni te su nogometaši Bosne i Hercegovine zasluženo osvojili tri boda, a njihova je pobjeda mogla biti i uvjerljivija da je Pjanić u 84. minuti iskoristio izvrsnu priliku.

U istoj skupini Rumunjska reprezentacija bez mnogo poteškoća osvojila je tri boda na gostovanju u Luksemburgu. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvom poluvremenu kada je Gabriel Torje dvama pogocima u manje od deset minuta doveo svoju reprezentaciju u veliku prednost koju su Rumunji lagano održali do kraja susreta.

Skupina E

U skupini E Mađarska je na domaćem terenu pobijedila Švedsku rezultatom 2:1. Domaćini su došli u vodstvo golom Imrea Szabicsa u završnim trenucima prvog poluvremena, a Šveđani su rezultat poravnali nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu. Strijelac je bio Christian Wilhelmsson. Mađarska reprezentacija pobjedu je izborila u 90. minuti,a pogodak vrijedan tri boda postigao je Gergely Rudolf.

U drugom susretu iste skupine Nizozemska je i više nego uvjerljivo svladala reprezentaciju San Marina. U prvom poluvremenu Nizozemci su osigurali sigurno vodstvo od 3:0 golovima Sneijdera, Van Persieja i Heitinge, a do kraja susreta učinili su ga još mnogo uvjerljivijim. Utakmica je završena rezultatom 11:0, a najefikasniji u redovima pobjednika bio je Van Persie s četiri postignuta pogotka.

Skupina G

Engleska je bez većih poteškoća pobijedila na gostovanju u Bugarskoj. U 13. minuti Cahill je doveo Engleze u vodstvo, a prednost je još do kraja poluvremena povećao Rooney s dva pogotka. Bugarska je prijetila uglavnom preko Martina Petrova, no njegovi pokušaji nisu bili dovoljno kvalitetni da bi svladali Harta.

U drugom poluvremenu Engleska reprezentacija je kontrolirala igru i nije dopuštala domaćinima da im ozbiljnije ugroze gol te do posljednjeg sučevog zvižduka više nije bilo pogodaka s bilo koje strane.

• Obrisan korisnik03.09.2011. u 09:41
    Fuj fuj jesmo ih ko beba zvecku naidgrali :)
  • Obrisan korisnik03.09.2011. u 03:12
    NAPRIJED BOSNO LJUBAVI MOJA
  • Obrisan korisnik03.09.2011. u 00:05
    Sad smo korak blize do baraza.Uskoro se nadam novoj pobjedi da potvrdimo ovu iz Minska i da nam se sreca konacno osmijehne pa da odemo na prvenstvo.Mislim da je to ovaj tim u stanju uciniti.Volim te Bosno...