Misimović i Bendtner nacionalni junaci

Vedran Filipović • utorak, 06.09.2011.

Diljem Europe igrane su kvalifikacijske utakmice za EURO 2012, Nizozemska i Mađarska lako su svladali svoje protivnike, Makedonija i BiH minimalno su na domaćim terenima nadvisili suparnike. Iznenađenje se dogodilo u Luksemburgu gdje je domaćin pobijedio 2:1 Albaniju pod vodstvom Josipa Kuže te u Slovačkoj gdje je Armenija visoko pobijedila domaće nogometaše.

Skupina B

Armenci su protutnjali Slovačkom s visokih i pomalo nevjerojatnih 4:0, a sve pogotke postigli su u drugom dijelu. Strijelci su redom bili Movsisyan, Mkhitaryan, Ghazaryan i Sarkisov. Ovim porazom Slovačka je bitno kompromitirala svoje šanse za dohvat dodatnih kvalifikacija.

Makedonski junak zove se Mirko Ivanovski koji je u 59. Minuti zatresao mrežu gostiju na asistenciju Mojsova. Andora do kraja nije zaprijetila domaćem čuvaru mreže te su ostali na nula bodova.

Skupina D

Momci Josipa Kuže poklekli su na dalekom gostovanju u Luksemburgu. Poveli su domaćini u 27. minuti preko Bettmera, a u 64. Izjednačio je Bogdani. Veliko slavlje Luksemburžana osigurao je Joachim u 78. minuti. Ove dvije reprezentacije nalaze se na dnu skupine D.

Bosna i Hercegovina teškom je mukom na domaćem terenu svladala Bjeloruse te dodatno pojačala euforiju koja vlada u toj zemlji. Nakon što su gostima pocrvenili Kalačev i Martynovich, precizan je u 87. minuti bio Zvjezdan Misimović te donio veliku radost. Tako su zasjeli na drugo mjesto skupine D.

Skupina E

Mađari su relativno lako svladali Moldaviju u Kišinjevu te učvrstili drugu poziciju u ovoj skupini. Sedam minuta nakon početnog zvižduka Ivana Bebeka pogodak je postigao Vilmos Vanczak, a sedam minuta prije kraja tri boda je potvrdio Rudolf. Mađari se sada nalaze na diobi drugog mjesta skupa s Šveđanima.

U drugoj utakmici u ovoj skupini Nizozemci su istim rezultatom svladali Finsku. Na Sneijderovu asistenciju gol je postigao Strootman, a pobjedu je potvrdio Luuk de Jong u sudačkoj nadoknadi. Tulipani imaju maksimalan broj bodova iz osam utakmica.

Skupina H

U skandinavskom dvoboju uspješniji su bili Danci, sve dvojbe oko pobjednike riješio je Nicklas Bendtner dvama pogocima u 24., te 44. minuti na asistencije Rommedahla i Eriksena. U toj skupini vodi se velika bitka za prve dvije pozicije te bi ova tri boda Dancima mogla biti od presudne važnosti.

• JeremijaX07.09.2011. u 02:08
    Napokon smo počeli ciljati na veliko nakon 15 godina trećih i četvrtih mjesta u kvalifikacijama... 99% smo drugi u ovoj skupini, samo treba pobjedit Luxemburg kući, što valjda ne bi trebao biti problem... A onda juriš na šugave francuze, da zadovoljimo pravdu od prošlih dodatnih kvalifikacija kad... [više na forumu]
    JeremijaX
  • Obrisan korisnik07.09.2011. u 00:31
    Armenija je stvarno opasna reprezentacija. Volio bi da Irci budu 1. zbog one Henryjeve ruke, a da Armenci budu 2. kao iznenađenje kvalifikacija.
  • Obrisan korisnik07.09.2011. u 00:21
    MISKE KRALJ!!!
  • hanson07.09.2011. u 00:01
    za mene pobjeda armenije u slovačkoj i nije veliko iznenađenje jer armenci igraju sjajno ove kvalifikacije i imaju dobre šanse da budu drugi, dok su slovaci dosta loši, dovoljan je podataka da su andoru oba puta jedva dobili sa 1:0 . A i u armeniji su ih pregazili sa 3:1 , gledao sam dio te... [više na forumu]
    hanson
  • Obrisan korisnik06.09.2011. u 23:14
    mali ispravak: Bosna i Hercegovina teškom je mukom na domaćem terenu svladala Bugare te dodatno pojačala euforiju koja vlada u toj zemlji. igrali su protiv bjelorusije kao sto kaze i rezultat s desne strane