Kvalifikacije za EP 2012., skupina I, 06.09.2011, 22:00 h
Španjolska 6:0 Lihtenštajn
Lihtenštajn

Španjolska "šesticom" na Euro

Vedran Babić • srijeda, 07.09.2011.

Reprezentacija Španjolske branit će naslov na Euru 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini nakon što je sa 6:0 pregazila Lihtenštajn i potvrdila prvu poziciju u skupini I...

Šest utakmica, šest pobjeda, gol razlika 21:5. Toliko je trebalo Španjolcima da iz skupine I izbore izravan plasman na natjecanje koje su osvojili prije tri godine.

Na rasprodanom stadionu niželigaša Logronesa (kapacitet 16.000) na sjeveru Španjolske gosti su izdržali 34 minute bez primljenog pogotka, a onda su do kraja poluvremena kapitulirali čak tri puta.

Alvaro Negredo je zabio prva dva, a Xavi treći iz slobodnog udarca. Dominacija "Furije" nastavila se i u drugom dijelu, u kojem je rezultirala s nova tri pogotka.

Već u 52. minuti Sergio Ramos je povisio na 4:0 poslije dodavanja odličnog Andresa Inieste, a posljednja dva pogotka djelo su Davida Ville (60', 79').

Visoko vodstvo omogućilo je španjolskom izborniku Vicenteu del Bosqueu da u igru početkom nastavka uvede i Thiaga Alcantaru, kojemu je to bio debi u kvalifikacijskoj utakmici.

Osim domaćina Poljske i Ukrajine, na Euro su se, uz Španjolsku, za sada plasirali još Njemačka i Italija.