1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 09.09.2011, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb, gledatelja: 1200

Zagrebu druga uzastopna pobjeda

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 09.09.2011.

U prvoj utakmici sedmog kola Prve hrvatske nogometne lige na Maksimiru su se susrele momčadi Lokomotive i Zagreba, a uspješniji su bili gosti koji su slavili rezultatom 3:2. Gosti su poveli u petoj minuti pogotkom Matea Pavlovića, a na 2:0 povisio je Dedić u 17. minuti. Na 2:1 smanjio je Filip Škvorc u 78., a minutu kasnije rezultat je poravnao Nino Bule. Za konačnih 3:2 i drugu uzastopnu pobjedu Zagreba poentirao je Celiščak u 80. minuti.

Nikola Frljužec
46'
8
Igor Jugović
68'
17
Mate Maleš
81'
Luka Pavlović

U izvrsnom prvom poluvremenu igrao se vrlo dobar i dinamičan nogomet s mnogo prilika. Lokomotiva je imala inicijativu na terenu, no nije uspjela iskoristiti svoje brojne prilike, dok su Zagrebaši bili mnogo efikasniji i već nakon 17 minuta imali prednost od dva pogotka. Drugo poluvrijeme počelo je u nižem tempu, no pred kraj susreta moglo se vidjeti mnogo zanimljivosti i tri pogotka.

Prvu priliku imali su gosti u trećoj minuti kada je dobro kroz sredinu igrališta prošao Damir Šovšić, ali branič domaćina Matej Bagarić otklonio je opasnost pred golom. Dvije minute kasnije gosti su poveli. Nakon udarca iz kuta u kaznenom prostoru najviši je bio Mateo Pavlović i glavom smjestio loptu u mrežu.

Domaćini su nedugo kasnije mogli poravnati rezultat. Opasno su zaprijetili iz slobodnog udarca sa 19 metara, no vratar Zagreba Igor Vidaković zaustavio je taj udarac. Lokomotiva je nastavila s pritiskom, u 17. minuti nakon solo prodora zaprijetio je Mateo Poljak, ali njegov udarac bez poteškoća je zaustavio Zagrebov čuvar mreže.

Nedugo nakon te prijetnje domaćina, svoje vodstvo su udvostručili gosti. Sven Dedić je za 2:0 pogodio prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora. U narednim minutama Lokosi su mali još nekoliko velikih prilika za postizanje pogotka, no nisu bili uspješni.

U jeku Lokomotivinog pritiska izvrsnu priliku iz kontranapada imali su Pjesnici. Po lijevoj strani prošao je Vedran Celiščak, prizemnim ubačajem pronašao Vedrana Nikšića koji nije uspio pogoditi iz stopostotne prilike.

Lokomotiva je nastavila s dominacijom, a Zagreb s opasnim pokušajima iz kontranapada. Tako je veliku priliku imao Nikšić u 36. minuti kada se našao sam pred vratarom Lokosa, ali mu je Romeo Mitrović zaustavio udarac. Do kraja poluvremena pokušavala je Lokomotiva doći do pogotka, no Zagrebova obrana nije popustila.

Od samog početka drugog poluvremena domaćini su imali inicijativu na terenu. Već nakon 30 sekundi veliku priliku imao je Nino Bule, no pucao je visoko iznad gola. Unatoč dominaciji, u narednim minutama Lokosi nisu uspjeli opasnije zaprijetiti, a vrijedi tek izdvojiti neprecizan pokušaj Frane Mlinara iz daljine.

U 76. minuti Zagrebaši su mogli do trećeg pogotka, no Celiščak nije iskoristio dobru priliku, a za taj promašaj Pjesnici su kažnjeni vrlo brzo. Minutu kasnije prvi pogodak za domaćine postigao je Filip Škvorc, a par trenutaka kasnije domaćini su golom Bule došli do izjednačenja.

No, rezultat nije bio dugo poravnat. Celiščak se za promašaj iz 76. minute iskupio pet minuta kasnije kada je poentirao za povratak Zagreba u vodstvo i konačnih 3:2. Isti igrač nekoliko minuta kasnije mogao je i povećati prednost Zagreba, no nije uspio svladati Mitrovića.