1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2011, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1.000
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Željko Grgec (Bistra), Josip Havaić (Koprivnica)

Slavlje Splita usred Varaždina

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 10.09.2011.

Ni promjena trenera, ni popunjavanje redova nije pomoglo Varaždincima da osvoje bodove. Split je poveo prije no što je istekla prva minuta, Varaždinci nisu realizirali penal, a u ostatku utakmice domaći jednostavno nisu bili dovoljno konkretni da bi svladali Splitovce.

Bojan Golubović
10'
22
Ante Ćapin
76'
27
Frane Lojić
80'
Tonći Bašić

Momčad Varaždina je na teren izašla u uvelike izmijenjenom sastavu, pa je tako na desnoj strani obrambenog reda bio Šimek, koji je ujedno imao i kapetansku vrpcu, a do njega je bio i Baršić, pristigao iz Pule, dok je na lijevom beku bio Rašić. Grgecu je na zadnjem veznom pomagao Komljenović, dok je u vrhu napada bio Tokić. Nedostajao je Vugrinec, koji pati od alergije i nije mogao nastupiti.

Splitovci su pak istrčali bez kartoniranih Križanca i Šimića te ozlijeđenog Marčića, a trener Bašić to je riješio rošadom u napadačkom dijelu momčadi, te dodavanjem Radnića i Galovića.

Domaći je sastav uspio gol primiti već u 30. sekundi utakmice. Čop je prošao po desnoj strani i pucao, domaći golman je loptu izbio, i to baš za Rebića, kojem nije problem pogoditi u praznu mrežu.

Slijedi razdoblje dominacije Varaždinaca, koji pod opsadu stavljaju gostujućih 16 metara. Pogodio je Tokić glavom prečku poslije kornera, a dvaput se u strijelce mogao upisati i Komljenović.

U 11. minuti međutim Varaždinci dobivaju naizgledniju priliku, nakon što su tri Splićana srušila Tokića u svom kaznenom prostoru. S bijele točke puca Glavina, no njegov šut vratar Vuković, kapetan Splita, čita bez većih problema i brani svoju mrežu.

Nakon toga Splitovci prijete iz prekida, a posebno je po domaće nezgodan Obilinović, čiji jaki i precizni šutovi svako malo izazivaju golmana Krkleca. Pokušao je i Golubović, koji je još u 10. minuti na terenu zamijenio ozlijeđenog strijelca gostiju.

Na odmor se međutim ide bez promjene rezultata, a po povratku, opet prve minute odlično koristi Split. Nakon slobodnjaka Vitaića lopta stiže do Obilinovića, a on pronalazi Barabana. Ovaj puca, Krklec brani, Baraban pokušava opet, ponovno je domaći vratar obranio svoj gol, no treći puta odbijenu loptu Baraban nije propustio kapitalizirati te zabija za 0:2.

Ovog puta međutim odgovor nije zaostao, te u 56. minuti Varaždinci smanjuju na 1:2. Bila je to lijepa akcija tek ušlog Cerovečkog, koji točno pronalazi Tokića, a ovaj matira Vukovića.

Slijedi prilično isprekidana igra na obje strane, pokušavaju nešto Čop i Obilinović, a mreža se opet trese u 79. minuti, no pogotka nema. Cerovečki je izigrao cijelu obranu Splita i pucao na gol, vratar Vuković izbija loptu, a na njoj je odmah Tokić, no ni on ne uspijeva matirati splitskog golmana. Glavom loptu, koju je Vuković ponovno odbio, u mrežu šalje Šimek, no pomoćni sudac Havaić dignuo je prije toga zastavicu za zaleđe.

Susret tako završava pobjedom Splita, koji je svoj konto time povećao za tri boda, dok Varaždinci ostaju na svega jednom, nakon sedam kola.

• Obrisan korisnik11.09.2011. u 22:10
    da baš se dalo na brezovcu zaraditi nešto više, pa istjecal mu je ugovor..... a i to nebi dobili da nije bilo više sile.
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 21:59
    daj nemoj toliko po Toplaku ružno pisati jer ima barem neke rezultate. pa več je svima jasno da se bude teško spasil od ispadanja ove sezone, nažalost svih nas sje.... su nam klub. kad su bile bilo najvažnije utakmice, i igrači su počeli odlaziti uprava si je uzela godišnji. pa gdje toga ima?????... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 21:47
    Ti se WSH malo gubiš očito...Malo si zaboravil sa kojim klincima smo usli u Evropu prošle sezone...I sve bez para...I ja isto mislim da nije bilo Toplaka da bi sve vec puklo. Tak bar govore igrači.