1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2011, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Mergeduš (Nova Gradiška), Dević (Koprivnica)
Lučko
Lučko
0:1(0:1) Cibalia
Mladen Bartolović 8'
Cibalia

Cibalia izvukla pobjedu u Kranjčevićevoj

Iz Kranjčevićeve:Josip Tolić • subota, 10.09.2011.

U dvoboju ekipa koje u zadnjih pet kola nisu upisale pobjedu (Lučko nema niti jednu u cijelom prvenstvu) Cibalia je slavila u Zagrebu kod Lučkog s 1:0 u sadržajnoj utakmici gdje, međutim, domaćini nisu bili bez šansi.

Matej Jelić
46'
18
Matija Poredski
63'
10
Marko Lončar
72'
Tomislav Mazalović
46'
20
Ivan Grgić
69'
13
Dario Župarić
81'
Samir Toplak

U uvodu prvoligaškog ogleda u Kranjčevićevoj gledao se izjednačen nogomet u očekivanju prve prave šanse. A ona je stigla u osmoj minuti, te je odmah i iskorištena. Cibalia je u svojem prvom opasnijem napadu povela nakon što je Čuljak u gužvi na dvadesetak metara od gola Lučkog uspio podvaliti loptu za Mladena Bartolovića. Bivši igrač Dinama, Hajduka i Zagreba nije propustio sjajnu priliku te je poentirao za vodstvo Vinkovčana.

Ovaj gol iznenadio je domaćine koji su do polovice prvog poluvremena bili u podređenom položaju, a onda su "pokazali zube". Prvo je Rendulić sjajnom dugom loptom uposlio Josipa Fučeka koji puca van okvira gola. Pet minuta poslije nakon udarca iz kuta sreću je okušao i Novak, no njegov atraktivan pokušaj nogom preko glave uspijeva ukrotiti Matković.

Vjerojatno najbolja prilika za Lučko došla je deset minuta prije kraja poluvremena. Nikola Rak ovaj je puta bio kreator akcije iz koje se Fuček našao sam pred Matkovićem, a vinkovački čuvar mreže bio je pobjednik i ovog dvoboja sjajno obranivši nogom. Na odmor se tako otišlo s prednošću gostiju, no prednost je lako mogla biti i na drugoj strani.

Domaćini su inicijativu s kraja prvog dijela prenijeli i u nastavak dvoboja. U 49. minuti ponovno je Fuček bio u glavnoj ulozi. S ruba kaznenog prostora Cibalije ciljao je suprotni kut Matkovićevih vratiju, ali nije pogodio okvir.

Kako je vrijeme odmicalo, premoć Lučkog na terenu slabila je. Nakon isteka sat vremena igre Dino Kresinger imao je priliku riješiti pitanje pobjednika, no s desetak metara udaljenosti nije uspio zabiti gol na povratnu loptu Čuljka. Drugo je poluvrijeme bilo mnogo slabije pravim prilikama, što proizlazi iz dosta nervozne igre na obje strane - ukupno je sudac Mamić podijelio čak sedam žutih kartona.

Domaćini su u finišu utakmice pritiskali Vinkovčane, imali nekoliko slobodnih udaraca te priliku Blagojevića koju je, međutim, lako ukrotio Matković. Na kraju su morali upisati i šesti poraz za redom te ostaju na jednom bodu. S druge strane, gosti, u debiju Samira Toplaka na klupi, mogu biti vrlo zadovoljni rezultatom i tri boda koje odnose iz Zagreba, no prikazana igra nije bila na visokom nivou.

• Obrisan korisnik12.09.2011. u 21:29
    slijedi pravo vatreno krštenje...dobiti hajduka ...i krenuti gore na vrh tablice...
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 08:58
    uz oslabljeni sastav...izvrsno
  • Obrisan korisnik10.09.2011. u 23:41
    ovo je samo početak, poćinje pobjednički jiz koji nastavljamo idući tjedan protiv Hajduka. Ova ekipa je za nekoliko kola opet u vrhu. Bravo Cibalia..
  • Obrisan korisnik10.09.2011. u 22:07