1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2011, 19:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Diego Žudetić (Pula), Slaven Skender (Rijeka)
Karlovac 1919
0:1(0:0) Inter-Zaprešić
Arber Abilaliaj 87'
Inter-Zaprešić

Minimalna pobjeda Intera

Ante Dubravac • subota, 10.09.2011.

U sedmom kolu Prve HNL nogometaši Karlovca na svom su terenu dočekali momčad Intera iz Zaprešića. Utakmica je završena minimalnom pobjedom gostiju 1:0.

Tomislav Ivičić
46'
14
Viktor Špišić
61'
13
Stjepan Kokot
90'

Arber Abilaliaj
63'
27
Borko Gorgiev
72'
14
Sandro Ugrina
80'
Ilija Lončarević

Nakon stanke zbog reprezentativnih obaveza u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo oči nogometne javnosti opet su okrenute prema klupskom nogometu. Na stadionu Branko Čavlović - Čavlek Karlovac je pod vodstvom novog trenera Damira Petravića poražen od Intera rezultatom 1:0.

Uvodnih dvadesetak minuta susreta proteklo je u izjednačenoj igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena bez većih opasnosti za vratare. Jedino malo uzbuđenje gledatelji su vidjeli u šestoj minuti kada je gostujuća obrana bila neodlučna, ali nitko od Karlovčana se ne snalazi pa rezultat ostaje bez promijene.

U nastavku utakmice Inter preuzima terensku inicijativu dok se Karlovac orijentirao na pokušaje iz prekida. U 41. minuti slobodan udarac za goste s dvadesetak metara, ali pokušaj odlazi preko gola domaćeg vratara. Nekoliko minuta kasnije gađao je i Filip Šćrbec, ali prvo poluvrijeme završava bez pogodaka 0:0.

I početak drugog poluvremena prolazi u agresivnoj borbi, ali i dalje bez konkretnijih prilika. Mirnu utakmicu s obje strane prekinuo je u 58. minuti Edin Husić koji je nakon starta s leđa dobio crveni karton i morao napustiti susret.

Zanimljivu i neobičnu situaciju gledatelji su vidjeli kada je glavni sudac Vlado Svilokos zbog ozljede izašao s terena pa je susret do kraja vodio "četvrti" sudac. Kada su svi očekivali da susret završi bez pogodaka Inter je zabio. Stijelac u 88. minuti bio je Arber Abilaliaj pa velika tri boda putuju u Zaprešić.

U sljedećem prvenstvenom kolu Karlovac dočekuje Osijek, a Inter je domaćin Rijeci.