1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 10.09.2011, 19:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 800
Suci: Dalibor Mlakar, Krunoslav Ambrinac i Andrija Olujić (svi Zagreb)
Šibenik
Šibenik
0:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Svakom po bod, Istra se ispromašivala

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 10.09.2011.

Nevjerojatno je što su sve igrači Istre 1961 uspjeli promašiti na Šubićevcu. Propisno su se ispromašivali pa umjesto sva tri boda kući nose samo jedan. U utakmici u kojoj je Pamićeva momčad bila bolji protivnik i imala više prilika (i bolje prilike) domaćini su morali biti zadovoljni što je nakon 90 minuta igre na semaforu svjetlilo 0:0.

Stipe Plazibat
60'
13
Boris Pešić
75'
6
Marko Čanić
78'
Goran Tomić
9
(do 62')

Igor Pamić

Svi se gledatelji još nisu ni smjestili na svoja mjesta, a gosti su već došli do matne prilike: ubacio je Jazvić s desne strane, Alimi puca s desetak metara, ali domaći kapetan Blažević, uz pomoć prečke, nekako ipak uspijeva spriječiti pogodak u ranoj fazi utakmice. Već nakon nekoliko uvodnih minuta bilo je posve jasno kako će gosti svoju priliku tražiti iz kontri: odlična obrana, još brža transformacija prema naprijed zadavala je puno problema Narančastima koji nikako nisu uspijevali uspostaviti svoju igru.

Pokloni Kamenčićima

Prije početka utakmice upriličena je i mala svečanost. Članovima Kamenčića, Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Šibensko-kninske županije, uručeni su prigodni darovi. Kapetan Šibenika Goran Blažević uručio im je loptu s potpisima igrača, a predsjednik kluba Goran Pauk uokviren dres, dres u kojem je ostvarena prva povijesna pobjeda u europskim natjecanjima (protiv Slieme na Malti).

Pokušavali su zaprijetiti Jelić, Bačelić-Grgić, Malčić, no, niti u jednoj situaciji vratar Mance nije morao intervenirati. Deseta minuta donijela je i drugu stopostotnu priliku za Istru: nakon kornera Jazvić je skočio na drugoj stativi, pucao glavom, a Husmani očistio s gol crte. Pokušao je i Alimi, otišlo je malo pored gola. Šibenik uzvraća preko Jakoliša koji je u obećavajućoj prilici, no, mreža se nije zatresla – mladi domaći napadač dvoumio se između udarca i dodavanja, na kraju ispalo je najgore moguće po njegovu momčad.

Zaprijetio je Bačelić-Grgić i iz slobodnjaka, malo preko gola. Opasno je bilo na drugoj strani kad je pucao Belle, a udarac mu je uspio blokirati Fuštar. U 28. minuti i najbolja šibenska prilika u prvom poluvremenu: Malčić je uposlio Jakoliša koji bježi svom čuvaru i nakon ulaska u kazneni prostor puca, Mance brani, a odbijanac ispred Georgievskog čisti gostujuća obrana. Do kraja poluvremena snažno i precizno pucao je i Anđelković, Blažević je morao boksati u korner.

Činilo se kao da su domaćini nešto življe ušli u nastavak susreta. Rezultiralo je i stativom odmah na početku drugog poluvremena: Bačelić-Grgić je asistirao Jakolišu, a on je iskosa s desne strane uzdrmao stativu. Još bolja prilika na suprotnoj strani: Sušić upošljava Jazvića, a on s 11-12 metara iz fantastične prilike puca preko gola. Još jedna gostujuća prilika otišla je u vjetar. Jakoliš je zaprijetio i odmah potom, ali preslabo za gostujućeg vratara. U 55. minuti Bačelić-Grgić ubacio je s desne strane, Jelić glavom gađa suprotan kut, ali ne uspijeva zahvatiti loptu na željeni način. Pet minuta potom nova šansa gostiju: Belle je asistirao Alimiju čiji je udarac liznuo prečku.

Nadzorne kamere u funkciji

Kao što je i bilo najavljeno, na utakmici s Istrom u funkciju su puštene i nadzorne kamere, montirane na nadstrešnici na zapadnoj tribini stadiona. Tako da je sada i svaki djelić stadiona u potpunosti pokriven video nadzorom. Kako su nam kazali iz uprave šibenskog prvoligaša, prijatelj kluba Darko Relja iz tvrtke Ars-Navis volonterski je odradio cijeli posao.

Odmah potom nova šansa gostiju: pravu bombu Sušića Blažević je krajnjim naporom skrenuo u korner. Na drugoj strani još je jednom pokušao Jelić glavom poslije centaršuta Medvida, no, bez veće opasnosti za gostujući gol. Do kraja utakmice opasno su, uz samu vratnicu, pucali Alimi i Roce na jednoj, odnosno Bačelić-Grgić na drugoj strani, bez promjene rezultata.

Završilo je tako bez pobjednika. Domaćin može biti presretan što je uspio osvojiti i taj jedan bod s obzirom na prikazano na terenu. Gosti su se predstavili kao odlična momčad, bili su brži, agresivniji, konkretniji, teško se sjetiti kad je netko toliko gol-šansi stvorio na Šubićevcu. Ali, Puljane je neefikasnost stajala osvajanja sva tri boda.