PSV izvukao remi u Venlu

Josip Piršljin • nedjelja, 11.09.2011.

U posljednjim utakmicama petog kola nizozemskog nogometnog prvenstva PSV nije uspio doći do sva tri boda na gostovanju protiv Venla, dok su pobjede ubilježili Feyenoord, Heerenveen i Utrecht.

Nakon niza od tri pobjede u prvenstvu, nogometaši PSV-a nisu uspjeli svladati Venlo na gostujućem terenu. U vrlo zanimljivoj i efikasnoj utakmici vidjeli smo čak šest pogodaka, a momčadi su podijelile bodove rezultatom 3:3. Sastav Freda Ruttena sada se nalazi na petom mjestu Eredivisie, dok je Venlo 16.

Gostujući igrači odlično su ušli u utakmicu i već su u 11. minuti poveli s 1:0. Strijelac je bio švedski reprezentativac Ola Toivonen, a u 34. minuti PSV povećava svoju prednost preko Driesa Mertensa koji je bio i asistent kod prvog pogotka.

No, domaći sastav nije se predao u nastavku, te su u samo deset uvodnih minuta drugog poluvremena uspjeli postići čak tri gola. Najprije je rezultat smanjio Ferry de Regt, izjednačio je Uche Nwofor, a prednost Venlu nakon velikog i brzog preokreta donosi Japanac Maya Yoshida.

Nogometaši iz Eindhovena ipak su se uspjeli pribrati nakon tog šoka i spasiti barem bod u utakmici gdje su imali dva pogotka prednosti. U 76. minuti za 3:3 zabio je Wilfred Bouma i to je bio konačan rezultat premda su gosti stvorili još nekoliko dobrih prilika, a imali su i igrača više od 83. minute kada je isključen Marcel Meeuwis.

Feyenoord se u Bredi protiv NAC-a vratio na pobjedničke staze i trenutno drži četvrtu poziciju na tablici. Poveli su domaći preko Schildera već u sedmoj minuti, ali do kraja susreta Feyenoord je uspio preokrenuti rezultat u svoju korist pogocima Bakkala, El Ahmadija i Guidettija iz kaznenog udarca.

Heerenveen je konačno došao do prve pobjede u ovoj sezoni svladavši na domaćem travnjaku Groningen s 3:0. Pred sam kraj prvog dijela gostujuću mrežu zatresao je Dost, a u nastavku susreta zabili su još Assaidi i Đuričić. Utrecht je u Rotterdamu slavio s 3:2 protiv Excelsiora koji i poslije pet kola ima samo jedan bod i na posljednjem je mjestu ljestvice.