Hrvatski kup, 1/16 finala, 15.09.2011, 16:00 h, Gunja, stadion Luka Šokčević-Šaljapin, gledatelja: 2.500
Suci: Mario Novak, Barišić, Berger (svi Osijek)

Hajduk "peticom" u osminu finala

Iz Gunje:Mario Plavčić, Mario Glasnović • četvrtak, 15.09.2011.

Nogometaši Hajduka izborili su osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa svladavši simpatičnu i borbenu momčad Jadrana iz Gunje rezultatom 5:1...

Filip Perić
46'
18
Siniša Josipović
73'
15
Vedad Mlivić
80'
Dubravko Šokčević
22
(do 46')
23
(do 65')
Krasimir Balakov

Hajduk je na gostovanju u Gunji protiv Jadrana slavio s 5:1 i prošao u osminu finala hrvatskog Kupa. Bijeli su slavonskom Jadranu zabili pet golova, no borbeni i "žilavi" domaćini mogu biti zadovoljni svojim pristupom jer su nogometaši Jadrana dali sve od sebe u ovoj utakmici.

Krasimir Balakov na teren je poslao kombinirani sastav, od prve minute priliku su dobili Vuković i Lendrić, te Hajdukovi Tići Pešić, Jelavić i Milić

Vezane vijesti

Domaći su vrlo dobro otvorili utakmicu. Jadran je čvrstom igrom i maksimalnim angažmanom iznenadio Hajdukovce. Prvih dvadesetak minuta Splićani su bili bezopasni dok je Jadran najviše prijetio preko Mirze Alića. Domaća "desetka" je u 13. minuti zatresla mrežu, no pomoćni sudac signalizirao je zaleđe.

Bijeli su poveli u 28. minuti preko Ivana Lendrića. Splitski napadač snažno je šutirao i postigao vodeći pogodak za momčad Hajduka. Splićani su poveli iz prve ozbiljnije situacije i nakon toga su zaigrali bolje i dinamičnije.

Nikola Sarić u 37. minuti udvostručio je vodstvo bilih sjajnim udarcem iz velike udaljenosti. Bivši igrač Liverpoola dobro je iskoristio priliku koju mu je dao Krasimir Balakov i postigao je prvijenac u dresu Hajduka.

Do kraja poluvremena Hajduk je prijetio preko Jelavića, Lendrića i Jamesa, no mreža domaćih se nije tresla. Jadran je također imao dobru priliku, ali udarac Mirze Alića nije završio iza vratara Kalinića.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Jadran, a vrlo brzo su domaći i smanjili rezultat. Sudac Novak iz Osijeka u 56. minuti dosudio je jedanaesterac kojeg je precizno realizirao domaći nogometaš Admir Alić.

Hajduk je do kraja utakmice ubacio "u brzinu više". U 70. minuti priliku je imao Lendrić, no njegov udarac sjajno je obranio vratar Jadrana Alen Džomba.

Sama završnica utakmice pripala je Hajduku koji je još tri puta tresao mrežu borbenih domaćina. Najprije je Ivan Vuković u 72. minuti iz jedanaesterca povisio na 3:1, a do kraja utakmice u strijelce su se nakon asistencija Sarića upisali i kapetan Srđan Andrić te Ivan Lendrić svojim drugim pogotkom.

Hajduk je visokom pobjedom ostvario plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad Krasimira Balakova uspješno je krenula u slavonsku turneju, no puno teži zadatak očekuje ih u subotu protiv Cibalije.

• Obrisan korisnik17.09.2011. u 13:14
    koja je sličnost dinama i srbije? srbija slavi poraz na kosovu polju a dinamo poraz protiv reala
  • Obrisan korisnik16.09.2011. u 16:55
    u Gunji je bila fešta! neka smo i mi malo okusili toga slavnog Hajduka! :D<3 Jadran Gunja <3
  • Obrisan korisnik16.09.2011. u 00:33