Novaci u ligi ugrabili vrijedne pobjede

Ante Zovko • subota, 17.09.2011.

Subotnji dio petog kola Premier lige obilježili su novaci u ligi. Norwich i Queens Park Rangersi pobijedili su u gostima, a Swansea je upisao povijesnu, prvu pobjedu u Premiershipu. Ivan Klasnić dobio je crveni karton.

Veći dio domaćeg susreta protiv Norwich Cityja u kojem je njegov Bolton poražen 2:1 Ivan Klasnić gledao je iz svlačionice. Prvo je dobio udarac u glavu, a zatim je zaradio izravno isključenje zbog naguravanja u šesnaestercu.

Naš je napadač u 17. minuti pretrpio ružan prekršaj. Prvi je stigao do lopte, a Barnett kasno ulijeće, ravno u Klasnićevu glavu. Nakon nekoliko minuta pružanja pomoći hrvatski je reprezentativac zatražio povratak u igru.

Klasnić je igrao s novim partnerom u napadu, Tuncayom. Ipak, Norwich je bio taj koji je ostavio puno bolji dojam u prvom dijelu i pred odmor to i kapitalizirao. Pilkington je u 37. uhvatio obranu Boltona na krivoj nozi, a u 42. Bradley Johnson neometan glavom realizira nabačaj Foxa iz jedanaesterca za 2:0.

Potpuna noćna mora za Bolton zaokružena je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Morison je pao držeći se za lice, a pomoćni sudac vidio je udarac Klasnića za izravno isključenje iako je napadač Norwicha uvjerljivo odglumio pad. Klasniću za utjehu ostaje što će propustiti samo ogled trećeg kola Carling kupa protiv Aston Ville u utorak pa bi trebao biti dostupan za ogled s Arsenalom na Emiratesu.

Bolton se ipak uspio vratiti u igru. Puno je bolje krenuo u drugo poluvrijeme, a u 64. minuti Barnett je srušio N'Goga za jedanaesterac. Martin Petrov siguran je realizator. Bolton je s deset igrača mogao i izjednačiti, ali pritisak na kraju nije urodio pogotkom.

Newcastle je ostavio nešto bolji dojam na Villa Parku, ali odlazi kući s bodom u džepu, što je realan ishod jer je domaćin imao prilika da postigne nešto više od 1:1.

Mrežu je prva zatresla Aston Villa. Gabriel Agbonlahor u 13. se minuti othrvao Colocciniju i iz blizine poslao loptu pored Krula. Iako je Newcastle bio bolja momčad, prave su prilike u prvom dijelu pripale Villi, kao što je ona Bentova u kojoj je gađao pored stative ispred gotovo praznog gola.

Newcastleu se sve vratilo početkom nastavka. U 57. Cabaye trese prečku, gosti zadržavaju loptu u igri, a nakon što je Given obranio Bestov pokušaj, drugi nije uspio i Svrake su poravnale na 1:1. Po jedna prilika s obje strane nije ništa promijenilo.

Everton je u završnici stigao do vrijedna tri boda protiv Wigana (3:1) u utakmici koja nije obilovala nekom posebnom kvalitetom. Poveli su gosti u 31. minuti preko Di Santa, a samo dvije minute kasnije izjednačuje Jagielka. U siromašnom drugom poluvremenu Everton nije uspijevao zabiti sve do ulaska zamjena.

U 84. minuti zamjena za Tima Cahilla, Denis Stracqualursi, glavom svladava Al Habsija, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade tri boda potvrđuje Royston Drenthe, bivši veznjak Real Madrida.

Queens Park Rangersi u potpunosti su iskoristili očajnu partiju Wolverhamptona na Molineuxu i s dva brza pogotka stekli prednost koja je danas za Vukove bila nedostižna. Na kraju je pobjeda bila i uvjerljivija, 3:0.

Rangersi su se odlučili za pametnu i hrabru taktiku koja je upalila. Pritisnuli su u početku i postigli dva pogotka u deset minuta. Prvo je Joey Barton pospremio povratnu loptu Wright-Phillipsa, a Faurlin kažnjava jednu loše izbijenu loptu preciznim udarcem s vrha šesnaesterca.

Iako su se gosti s velikim vodstvom na kontu povukli i vrebali kontre, njima su pripale jedine prave prilike na utakmici. McCarthyjeva momčad izgledala je izgubljeno u obrambenoj fazi i da su Rangersi bili precizniji, mogli su udvostručiti vodstvo do poluvremena.

Mlaku predstavu Wanderersa nije "galvaniziralo" ni poluvrijeme. Praktički nisu stvorili niti jednu izgledniju priliku do primanja trećeg pogotka. Bila je to akcija Wright-Phillipsa, koji je zaustavljen, Traorea, koji je gurnuo odbijenu loptu D.J. Campbellu, koji postavlja konačni rezultat.

S povratkom kapetana Garryja Monka (prvi nastup ove sezone), Swansea je uspio doći do prve pobjede i prvih golova od ulaska u Premier ligu. Protiv neuvjerljivog West Bromwich Albiona dosta toga je riješeno već u prvih 45 minuta.

Sinclair se pobrinuo za 1:0 u 15. minuti. Nakon što je Long promašio zicer za goste, Lita u 24. s metar-dva gura drugu loptu u mrežu Taylora za 2:0. U 35. minuti sudac je odmahnuo na domaće zahtjeve za jedanaestercem, a sve je riješeno početkom nastavka. Lita izbacuje Dyera, a ovaj puca Tayloru kroz noge za povećanje vodstva.

Drugi dio obilježio je sudar glavama Odemwingiea i Taylora. Taylor je prošao lošije, sedam minuta pružala mu se pomoć na terenu, nakon čega je zamijenjen. I s devet minuta sudačke nadoknade, WBA nije uspio ništa promijeniti.

• Obrisan korisnik18.09.2011. u 12:39
    pun iznenadjenaj ovaj termin mogu rec samo newcastleov x i pobjeda evertona ocekivana
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 02:07
    Bemti ovog glumca iz Norwicha, a Klasnic mi bio kapetan na fantasyu...
  • cameosis17.09.2011. u 23:35
    ispada da su zuzli imali pravo: fulham je uvjerljivo zadnji, a stoke city peti -- imao je hajduk tezeg protivnika.