1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 18.09.2011, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec) Josip Havaić (Koprivnica)

Nikola Vlahović • nedjelja, 18.09.2011.

U zadnjoj utakmici osmog kola domaćeg prvenstva Karlovac je ugostio Osijek, a bodovi su ostali na stadionu pokraj Korane. Domaćini su slavili rezultatom 2:0, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu...

Stjepan Kokot
69'
18
Nedjeljko Amić
77'+'
24
Josip Barišić
84'
Vlado Bilić

Osmo kolo Prve HNL završeno je utakmicom između Karlovca i Osijeka. Momčad s Korane u prošlom kolu je u zadnjim trenucima utakmice poražena od Intera iz Zaprešića, dok je s druge strane Osijek prekinuo neugodnu tradiciju te je došao do pobjede protiv Slaven Belupa.

Oba trenera uoči utakmice najavljivala su borbenu i atraktivnu igru. Prvih petnaestak minuta utakmice nije donijelo ništa spektakularno. Igra se odvijala uglavnom na sredini terena, a igrači obje momčadi dosta su griješili. Agresivna igra nije dopuštala da se rodi poneka prilika, međutim, Karlovac je ipak uspio doći do vodstva u 19. minuti.

Goran Paracki prihvatio je jednu loptu te ju je poslao iza leđa gostujućeg vratara za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Nakon primljenog gola Osijek se malo trgnuo te je pokušavao doći do izjednačenja. No, gosti iz Slavonije ubrzo su kažnjeni i drugim pogotkom. Naime, dok se Osijek trudio izjednačiti Karlovac je povećao svoju prednost. Nakon pogreške obrane Osijeka gostujućeg vratara matirao je Viktor Špišić u 27. minuti.

U zadnjih pet minuta gosti su pokušali smanjiti rezultatski zaostatak, ali je udarac Šorše bez većih poteškoća zaustavio Sunara. Na početku drugog poluvremena Karlovac nije posustao te je i dalje prijetio gostima i bez većih poteškoća kontrolirao utakmicu.

Međutim, Osijek je tražio gol koji bi ga vratio u utakmicu te su igrači Vlade Bilića pokušavali iskombinirati poneku akciju i zaprijetiti Sunari, ali sve njihove pokušaje domaćini su zaustavljali bez većih poteškoća. Kako je vrijeme odmicalo gosti su bili sve nervozniji te su pogreške u njihovim igrama bile sve češće. S druge strane, Karlovac je dobro stajao na terenu te je bez problema držao uvjerljivu prednost.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te su domaćini došli do važna tri boda. Osijek nije uspio prekinuti negativnu tradiciju protiv Karlovca. Naime, otkako se Karlovac natječe u prvom razredu hrvatskog nogometa, Osijek nikada nije pobijedio momčad s Korane, a za goste iz Slavonije još je gori podatak da Karlovcu nisu uspjeli postići niti jedan gol.

• kojenajbolji19.09.2011. u 11:11
    Dajte ispravite ime trenera nk Karlovca...nije trener vise lucky Lusic!!!!!!!Hvala Bogu,otisao je!!!!
    kojenajbolji
  • hanson18.09.2011. u 22:42
    napokon jedna prava odlična utakmica karlovca, nadam se da je to početak uspješnog niza. SAada ove bodove treba potvrditi sljedeće kolo protiv lučkog i doći do prvih gostujućih bodova
    hanson
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 22:15
    Prije tekme sam napisao "Svaka čast Osijeku ali bodovi ostaju u Karlovcu "russellosk i legos malo poštivanja domaćina nije naodmet.Pozdrav slavoniji !!!!