Hrvatski kup, 1/16 finala, 20.09.2011, 15:30 h, Petrinja, igralište NK Mladost, gledatelja: 300
Suci: Strukan (Split), Gabrilo (Split), Pepur (Split)

Zagreb "sedmicom" kroz Petrinju

Mihaela Bradovski, Borna Rupnik • utorak, 20.09.2011.

Nogometaši iz Ulice pjesnika uvjerljivo su prošli kroz Petrinju (7:0) za prolaz u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa...

Tomislav Krovinović
46'
16
Denis Osmanagić
65'
17
Emir Fetaji
76'

Vedran Nikšić
46'
14
Dino Bevab
46'
10
Damir Šovšić
65'
Luka Pavlović

Momčad Luke Pavlovića, koji je danas po prvi puta iskoristio usluge braniča Lapića, već je u uvodnim minutama utakmice riješila sve dvojbe oko prolaska u sljedeći krug natjecanja. U drugoj minuti mrežu Vedrana Kovačevića pogodio je Celišćak da bi u devetoj vodstvo Zagreba udvostručio Frljužec.

Nakon nekoliko utakmica pauze Abdurahimi uvjerljivih 3:0 postavlja u 18. minuti, a četvrti pogodak gostiju bio je djelo nogometaša Mladosti, Aleksandra Kolića, koji je loptu pospremio u vlastiti gol.

U nastavku su Pjesnici bili precizni još tri puta. Nikšić je pogodio u 68. minuti, Šovšić - koji je zamijenio strijelca prvog pogotka Celišćaka - samo tri minute poslije, a golijadu je svojim drugim pogotkom na utakmici zaključio Nikšić sedam minuta prije isteka vremena.

"Danas smo mi bili agresivniji i čvršći protivnik na što ukazuje i konačan rezultat. Zadovoljan sam sa svime, prošli smo dalje, utakmica nam je poslužila kao dobar trening u pripremama za onu u Zadru, a neke smo igrače uspjeli i odmoriti", rekao je trener Pjesnika Luka Pavlović po završetku susreta.

• Obrisan korisnik20.09.2011. u 20:46
    Hm. Što sada reći pametnog osim da bi Frljužec-Nikšić mogli biti prvi napad... Kak se ono kaže, danas je sedam golova teško dati i osmašima na školskom. Inače, čital sam da je Mladost iz Petrinje u Kupu Maršala Tita držala za jaja onu strašnu generaciju Crvene Zvezde koja je te godine bila prvak... [više na forumu]