1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 23.09.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.000
Suci: Fran Jović, Modrić, Vabec (svi Zagreb)

Fatos Beqiraj ušao i preokrenuo

S Maksimira:Borna Rupnik • petak, 23.09.2011.

Hrvatski prvak Dinamo upisao je još jednu pobjedu u hrvatskom prvenstvu. Lokomotiva je povela u prvom dijelu, no onda je ušao Fatos Beqiraj i s dva pogotka skrenuo momčad Krunoslava Jurčića na pobjednički kolosijek...

U prvoj utakmici devetog kola hrvatskog prvenstva Lokomotiva je odmjerila snage s Dinamom, a vodeća momčad lige ipak je stigla do tri boda, unatoč vodstvu ekipe Marija Tota.

Dinamo je očekivano nešto bolje otvorio utakmicu od svojih protivnika, no usprkos nekoliko odličnih prodora Sammira, koji je bio najraspoloženiji igrač na terenu u prvih dvadesetak minuta, momčad Krunoslava Jurčića nije mogla do pogotka. Najbolju je prigodu u devetoj minuti propustio Ante Rukavina, koji je bio sam pred Romeom Mitrovićem.

Šimunić hvata formu

Josip Šimunić ušao je u igru nekoliko minuta prije kraja, a kako bi što prije uhvatio punu formu, ostao je pod nadzorom Dinamovih trenera odrađivati trkačke vježbe i odmah poslije završetka dvoboja s Lokomotivom.

Mitrović je obranio i pokušaje Milana Badelja i Luisa Ibaneza te u 18. minuti Sammira. Lokomotiva se uspješno branila i izbacivanjima u korner da bi u 26. minuti - povela. Jednostavnu akciju zaključili su dodavač Nino Bule, koji je dao povratnu loptu u kazneni prostor, te strijelac Filip Škvorc, koji je naciljao gornji kut Kelavine mreže.

No, ništa se bitnije nije promijenilo na terenu. Dinamo je nastavio napadati: udarac Badelja "liznuo" je prečku, Jerko Leko dobro je pucao iz teške situacije s desne strane, a važan se trenutak zbio u 36. minuti, kada je zbog ozljede morao izaći Ivan Tomečak.

Naime, ušao je Fatos Beqiraj, koji je nakon samo pet minuta provedenih na terenu glavom pospremio u mrežu lijep ubačaj Milana Badelja. S tih 1:1 otišlo se na odmor.

A nakon samo pet minuta nastavka Beqiraj je preokrenuo rezultat svojim drugim golom, za koji velik dio zasluga ima Sammir, koji je izbio sam pred Mitrovića i potom nesebično poslužio crnogorskog napadača. Odmah potom Dinamov je posao dodatno olakšao Frano Mlinar, koji je zbog prekršaja dobio drugi žuti, isključujući karton.

Argentinski branič Luis Ibanez i na ovoj je utakmici testirao svoj dalekometni šut, no u dva navrata mu je Mitrović osujetio pokušaje, a Beqiraj je sredinom drugog dijela zamalo upisao i hat-trick. Desetak minuta poslije Mitrović je popisu svojih obrana dodao i plasirani prizemni udarac Matea Kovačića s ruba kaznenog prostora.

Beqiraj je posljednju priliku za treći gol propustio desetak minuta prije kraja, kada je Lokomotivin čuvar mreže izašao je kao pobjednik iz situacije jedan-na-jedan. Marcelo Brozović je u sudačkoj nadoknadi stigao glavom zaprijetiti Kelavi, koji je bio na mjestu, a Sammir je svoju reviju prodora zaključio u zadnjem napadu Dinama pogodivši vratnicu.

Lokomotiva je tako izgubila i četvrtu utakmicu zaredom, a Dinamo sačuvao pobjedničku atmosferu uoči nadolazećeg gostovanja u Lyonu u sklopu drugog kola Lige prvaka.

• Obrisan korisnik24.09.2011. u 18:25
    jeli treba vise ikome objasnjanavat da ovo nije regularno...mozda navijacima GNK Dinamo 1911...
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 16:22
    Kakva Lokomotiva bolja od Dinama :) Nije sporno da je Dinamo bolji od Lokomotive, to je jasno, ali je sporno da igraju u istom natjecanju.
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 15:47
    kmee kmee kmee, ispada da je Dinamo prvak jer u ligi igra jedna Lokomotiva koja je bolja momcad od Dinama 10 puta ali eto oni jednostavno nesmiju pobijediti Dinamo i moraju okolo prosipati bodove kako bi Dinamo na kraju bio prvak ali ne samo da Lokomotiva nesmije pobijediti Dinamo, tu ¨zabranu¨... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 13:11
    S ovom utakmicom još jedna sezona HNLa postaje neregularna.
  • greenhorn24.09.2011. u 11:47
    cuj, meni je sasvim jasno zasto je ljudima apsurdno kaj je lokomotiva u prvoj HNL... da hajduk ima tak ofišal feeder klub mi bi isto (s pravom) pizdili... zato se treba ko u njemackoj naprait (ili nes slicno)... feeder klubovi kod njih nesmiju u drugu ligu,kod nas bi bio uspijeh ako limitiramo to... [više na forumu]