1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 24.09.2011, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 486
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Hrvoje Barišić (Osijek), Goran Dević (Koprivnica)
Varaždin
Varaždin
0:1(0:1) Cibalia
Krešimir Prgomet 5'
Cibalia

Toplak s Cibalijom pobijedio Varaždince

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 24.09.2011.

Momčad iz Vinkovaca je predvođena bivšim trenerom Varaždina u baroknom gradu došla do svoje treće ovosezonske pobjede. Rezultat je po odigranih 90 minuta glasio 0:1, a pobjedu je Cibaliji donio Prgomet, pogotkom još u petoj minuti.

Ivan Grgić
60'
21
Tomislav Jurić
68'
22
Frane Vitaić
86'
Samir Toplak

Varaždin nije gubio od prve ali jest od pete minute. Kresinger je dobro pronašao Prgometa, a njemu je prostor otvoren da s lijeve strane pošalje loptu u gol iza Drevena.

Nakon 0:1 Cibalia ne posustaje, već i dalje prijeti domaćem golu i koristi probleme u varaždinskoj obrani. Tako je po lijevoj strani prošao Prgomet i ubacio pred gol Varaždina, a tamo uz 'skok na glavu' loptu u mrežu pokušava poslati Kvesić, no ne uspijeva u tome.

Tek tada budi se domaći sastav, Glavina loptu iz slobodnjaka šalje pored druge vratnice, a Tokić se dvaput našao na tlu u gostujućem kaznenom prostoru, no nema sudac Pristovnik "milosti".

Slijedi razdoblje inicijative Vinkovčana, prilike imaju Pavličić, Lučić i Radotić, no mreža miruje, zahvaljujući i dobrim reakcijama golmana Drevena.

U 39. minuti i prva prava šansa Varaždinaca. Pajač snažno puca s linije 16 metara, a još bolje reagira golman Matković i brani svoju mrežu. Uzvraćaju Vinkovčani preko Kresingera, no Dreven je također na mjestu, a poluvrijeme završava šansom Varaždinaca. Glavina u brzoj akciji dodaje za Tokića, a ovaj umjesto u gol loptu s par metara od mreže šalje pored vratnice.

U prvih 15 minuta drugog dijela bez važnijih događanja, a potom velika prilika za domaću ekipu. Slobodni udarac za Varaždin s 20 metara, nakon što je fauliran Šimek, Vugrinec izvodi odlično, lopta leti pod prečku, ali golman Matković okretno brani svoju mrežu.

U 67. minuti domaći igrači, klupa, ali i tribine, žestoko prosvjeduju i traže kazneni udarac i crveni karton, nakon što je Parmaković srušio Vugrinca s leđa, u trenutku kad je ovaj u Cibalijin kazneni prostor ulazio s loptom. Sudac međutim ne odustaje od inicijalne odluke da prekršaja nema.

Do kraja poluvremena samo poluprilike na obje strane. Za spomenuti je ipak slobodni udarac Cerovečkog iz daljine, koji je umalo golmana Cibalije uhvatio nespremnog, no rezultat se nije mijenjao.

• Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:52
    Mafija, pretvorili ste klub u poligon za drvosječe, onaj Lončar ne može igrati ni u županijskoj ligi, a cerovečkog stavljaš u 85- oj, e moj treneru!Ipak, svaka čast na borbenosti! I da 30 kn za istok, bilo nas tamo cca.20, dignite na 100 možda onda nitko ne dođe!
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:26
    Toplaku, ako igrači nisu dobili plaću 10 mjeseci, odkud ti pare za auto (bez obzira na staž vani)?!sereš upravi (kolko god su u kurcu i navlače sve za nos) a istodobno dok kukaš kupuješ auto od 30000 eura... usput koliko je provizija za transfere igrača? seljo jedan...takav si i uvijek ćeš... [više na forumu]
  • VŽtom24.09.2011. u 21:23
    kad je rječ o polufinalu kupa sječate se da je varteksu u vinkovcima poništen gol radi nepostoječeg zaleđa ili niste vidli.budete i o ovoj kupljenoj utakmici i sucima isto pričali godinu dana sad kad ste nas pokrali ko dinamo u najboljim danima.ronny1987 zaboravljaš kakav je pritisak cibalija... [više na forumu]
    VŽtom
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:03
    a varaždin odavno kroji lanac sa dinamom, čudo da vam mamić nije ponovno pomogao???! kao u polufinalu kupa
  • ronny198724.09.2011. u 20:51
    3 sumnjive situacije za varaždin... nastavlja li se lanac hajduk-cibalija sa - varaždin? vidjet ćemo u slijedećem kolu...