1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 24.09.2011, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Leo Krstičević (Ploče), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)
Lučko
Lučko
Leopold Novak 18'
1:0(1:0) Karlovac 1919
Karlovac 1919

Lučkom povijesna pobjeda

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin • subota, 24.09.2011.

Nogometaši Lučkog u devetom su kolu došli do prve ovosezonske pobjede u prvenstvu, ujedno i prve u 1. HNL. Na stadionu u Kranjčevićevoj Lučko je svladalo Karlovac rezultatom 1:0 nakon puno bolje igre.

Davor Rogač
64'
27
Matej Jelić
70'
16
Marin Zulim
79'
Igor Novaković
33'
11
Matija Štefančić
46'
5
Edin Husić
56'
Damir Petravić

Lučko je do petog boda u prvenstvu došlo na domaćem terenu svladavši momčad Karlovca rezultatom 1:0. Domaći igrači su prikazali puno bolju igru od gostiju i zasluženo slavili. Karlovac je teško ulazio u prilike i razočarao svoje navijače.

Utakmicu su bolje otvorili domaći nogometaši koji su dobrim razigravanjima radili dosta problema gostujućoj obrani. Prvu veću priliku Lučko je stvorilo u sedmoj minuti kada je s dvadesetak metara opasno pucao Oliver Petrak, a njegov udarac iz gornjeg lijevog kuta izvrsno skida Hrvoje Sunara.

Igrači Željka Kopića nastavili su s pritiskom i prilikama. Vrlo dobre pokušaje imali su Nikola Rak i Josip Fuček, a bolju igru domaći su naplatili u 18. minuti. Poslije kornera oštro je glavom tukao Rak, a njegov pokušaj zaustavlja stativa. Ipak, odbijena lopta dolazi do Leopolda Novaka koji je šalje u Sunarinu mrežu i Lučko je povelo s 1:0.

Lučko nije stalo s napadima nakon prelaska u vodstvo, već su i dalje stvarali izgledne situacije. U 31. minuti Rak radi pomutnju u gostujućem šesnaestercu i prolazi po strani, no na njegovu povratnu loptu nema prave reakcije suigrača. Karlovčani su tek u 35. minuti prvi put ozbiljnije zaprijetili udarcem Enesa Novinića kojeg zaustavlja Željko Kovačić, te se na odmor odlazi s vodstvom Lučkog.

U početnim minutama nastavka nismo gledali dobar nogomet niti s jedne strane. Karlovac se malo probudio i počeo više igrati prema naprijed, ali igrači Damira Petravića nisu bili konkretni u završnici. Zanimljivije je bilo sredinom drugog dijela kada je Lučko imalo dvije dobre prilike.

Najprije je Novak mogao povećati prednost svoje momčadi kada je izašao sam na Sunaru, no vratar Karlovca je izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. Isti je igrač nekoliko minuta kasnije prošao po desnoj strani i poslao loptu za Mateja Jelića, no igrač koji je zamijenio Fučeka je zakasnio na nju.

U 82. minuti Lučko je još jednom imalo dobru priliku i to ponovno prodorom vrlo aktivnog Nikole Raka koji je na kraju slabo pucao i Sunara je obranio. Gosti su pokušali u par navrata doći do izjednačenja, no ostalo je 1:0 za Lučko.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 10:00
    Bravo King! Jučer dođem sa tekme sav happy ko da smo osvojili titulu prvaka, rekoh, valjda nakon svih podsmijavanja i ruganja, možda primimo i koju čestitku ili bar donekle normalan komentar ... kad ono ,prvo što mi zapne za oko je idiotski komentar dade31. Znam da je nekome teško za shvatiti kolko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 22:37
    dodo31, nije mi jasno zbog čega takvo komentiranje pobjede jednog novog, mladog prvoligaša koji se pošteno izborilo za svoju prvu pobjedu u 1. HNL. Takav komentar može izjaviti samo primitivno smeće od čovjeka.
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:12