1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 24.09.2011, 18:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1 000
Suci: Damir Batinić, Grgić, Dav.Batinić (svi Osijek)

Pričuve Splitu donijele pobjedu

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 24.09.2011.

Koliko je nogomet prevrtljiva igra pokazalo se još jednom i u susretu dvaju dalmatinskih klubova na Šubićevcu. Domaćini su do 84. minute pobjedu imali u džepu, imali su vodstvo i kazneni udarac za pobjedu. Ali nakon što ga nisu realizirali (Jelić), Split izjednačava preko Ćapina nakon odbijanca, a u sudačkoj nadoknadi Golubović je Splitovcima donio sva tri boda (1:2) za skok na drugo mjesto na tablici.

Ante Režić
69'
25
Andrej Vuk
75'
15
Stipe Plazibat
88'
Ante Ćapin
56'
32
Bojan Golubović
56'
13
Damir Rašić
72'
Tonći Bašić

Jakoliš se već u četvrtoj minuti našao u stopostotnoj prilici. Okrenuo je Šimića na svojoj polovici, pretrčao cijelu suparničku polovicu, a kad je ušao u kazneni prostor završni udarac nije bio precizan. I tri minute kasnije Jakoliš je u vrlo dobroj prilici, namjestio mu je Jelić, no, mreža se ni ovog puta ne trese. Split pokušava zaprijetiti preko Vitaića i Obilinovića, nema potrebe za intervencijom Blaževića. U 24. minuti solo prodor Bačelića-Grgića, kad je trebao pucati odlučuje se na asistenciju i obećavajuća prilika propada.

Domaćin je bio apsolutno dominantniji, bolji protivnik u prvom poluvremenu. I u 34. minuti Jakoliš je u prilici poslije ubačaja Georgievskog, ali loše prima loptu. Još jednu dobru akciju Narančasti su imali u 41. minuti, ali udarac Malčića u posljednji je tren blokirao Križanac. I onda, neposredno pred odlazak na odmor Šibenik je poveo: poslije kornera Čulić je vratio loptu u kazneni prostor, Jelić namjestio za Krištu koji ljevicom s otprilike 17 metara pogađa donji desni kut Vukovićeva gola za šibensko slavlje i zasluženo vodstvo.

Od Splita u prvom poluvremenu nismo vidjeli praktički ništa, osim nekoliko pokušaja iz daljine. Nastavak je ponudio terensku dominaciju gostiju koji su krenuli na sve ili ništa – i dobili sve! Prvu su opasniju priliku imali domaćini: Čulić je ubacio za Malčića, koji umjesto da puca odlučuje se za asistenciju, a obrana Splita to sigurno rješava. Tek u 60. minuti Splitovci su ozbiljnije ugrozili Blaževića: prvo je domaći vratar skinuo udarac Križanca, da bi nakon toga Erceg pogodio stativu.

Zaredale su potom domaće šanse: prvo je u 64. minuti nakon odlične akcije Georgievskog Jelić glavom gađao suprotan kut, ali bio je to slab udarac. Dvije minute kasnije stoper Fuštar odlično je ubacio, dobro je i Bačelić-Grgić pucao glavom, ali je i Vuković odlično reagirao i spasio svoju momčad. Vuković je pravovremen bio i u reakciji u 74. minuti kad je još jednom zaustavio udarac Jelića.

Osim dominacije u posjedu lopte, odnosno prilike iz stative u 60. minuti, Split je još tek jednom zaprijetio: Erceg je u 68. minuti s ruba kaznenog prostora pucao preko gola. I onda u 82. minuti prilika za domaćine da riješe pitanje pobjednika: Malčić je srušen u kaznenom prostoru, sudac Batinić pokazao je na bijelu točku, no, udarac Jelića pročitao je Vuković, koji brani i drugi pokušaj domaćeg napadača nakon odbijanca.

Bio je to ključan trenutak utakmice, kad je za domaćine sve krenulo nizbrdo. Umjesto vodstva od 2:0 i pobjede, Šibenčani prvo primaju gol za izjednačenje: lopta se iz duela šibenskog stopera i gostujućeg napadača u čudnoj putanji odbila na desnu stranu do Ćapina koji iz prve puca i pogađa suprotan kut Blaževića gola. No, niti tu nije kraj šibenskim nevoljama: u sudačkoj nadoknadi u strijelce se upisuje i Golubović koji svojoj momčadi donosi tri nova gostujuća boda.

Dva jockera s klupe, Ćapin i Golubović, Splitovcima su tako donijeli sva tri boda. Iako im igra nije bila ništa posebno, Split je u maniri velikih momčadi i uz slabiju igru došao do trijumfa. Domaćin, pak, unatoč dobrom dojmu i igri, još jednom ostaje bez bodova, izgubio je praktički već dobivenu utakmicu.

• cameosis24.09.2011. u 22:43
    bit ce odlicna sezona, dva splitska kluba u vrhu. :)
    cameosis
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:51
    slažem se, i to kod tankih 1:0...Još kad dobiješ gol odmah u slijedećoj akciji, onda je samo pitanje trenutka kad ćeš dobiti drugi... Nakon odlaska Katalinića a pogotovo Pralije iz kluba, bio sam skeptičan po pitanju budućnosti Splita, ali Bašo i momci su me razuvjerili.. Kapa dolje, da nije bilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 21:46