1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 24.09.2011, 20:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3.500
Suci: Dalibor Mlakar, Jureša, Olujić (svi Zagreb)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Bez pogodaka na Kantridi

Marin Pintur • subota, 24.09.2011.

U susjedskom derbiju na Kantridi Rijeka i Istra su podijelili bodove. Mreže su mirovale ponajviše zahvaljujući vrataru gostiju Manceu.

Trener Rijeke Alen Horvat je tijekom tjedna imao podosta problema s ozlijeđenim igračima, no zdravstvena služba je očito dobro odradila svoj posao te su od prve minute zaigrali važni kotačići riječke momčadi, Čulina i Čaval. 3500 gledatelja na Kantridi se nije nauživalo dobrog nogometa u otvaranju susreta.

Najaktivniji među igračima obje momčadi je bio Armend Alimi. On je zaprijetio Lisjaku udarcima iz daljine u 16. i 23. minuti, međutim nedovoljno precizno. Istrani su vrlo blizu pogotka bili u 26. minuti. Alimi je ubacio iz kuta, najviše je skočio Karabatić no nakon njegovog udarca glavom, lopta je prošla uz vratnicu riječkog gola.

Brzo su uzvratili domaći. Meksikanac Gutierrez je s ruba kaznenog prostora potegao u gornji lijevi kut, ali je gostujući vratar Mance odlično reagirao i izbacio loptu preko gola. Nakon udarca iz kuta pokušao je Kristijan Čaval, ali nije pogodio okvir vrata.

U 41. minuti vratar Mance je skoro poklonio vodstvo Riječanima. Točnije, poigravao se s loptom, uklizao mu je Alferez, ali je lopta prošla pored vrata. Pri samom kraju prvog cijela opet je iz daljine pucao Čaval, Mance je bio siguran. Prvo je poluvrijeme proteklo u čvrstoj i ne baš dopadljivoj igri.

Prvi pokušaj ugrožavanja protivničkih vrata u drugom dijelu je viđen u 57. minuti. Opet je zapucao Gutierrez, no i iz ovog dvoboja je kao pobjednik izašao Ivan Mance. Domaća je momčad pritisnula Istru na svoju polovicu, a najbolja prilika za pogodak je stvorena u 72. minuti. Proradila je meksička veza, Gutierrez je lijepom proigrao Alfereza koji je uspion zaobići vratara, no otišao je previše ukoso te pogodio vanjsku stranu mreže.

Valentino Stepčić, koji je u igru ušao u 65. minuti, i Ivan Mance su bili glavni akteri završnice utakmice. Mladi nogometaš Rijeke je u 79. minuti odlično pucao iz slobodnog udarca, ali je Mance još bolje obranio. Tri minute kasnije Stepčić je dobro proigrao Švrljugu koji je pokušao glavom, no neuspješno. Još je jednom, u 90. minuti, vratar gostiju ukrotio pokušaj Stepčića. Na kraju je završilo podjelom bodova, a Rijeci ostaje utjeha da je i u četvrtom domaćem nastupu ove sezone njezina mreža ostala netaknuta. Također, vrijedi spomenuti da Istra nikad još nije slavila na Kantridi.

• Obrisan korisnik25.09.2011. u 10:51
    istra ti je šaka jada koju je mance spasio od poraza btw trebali ster ispast iz lige a naravno da vas mamić i ekipa spašavaju sramota bi me bila navijat za istru
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 22:44
    Pa aleluja ... nije mu Horvat ni do koljena...ajmo sad šako jada dislajkat ;)
  • Obrisan korisnik24.09.2011. u 22:32