Brodosplit inženjering pao u drugom dijelu

Bernard Jurišić • utorak, 27.09.2011.

Prvak Hrvatske u futsalu, momčad Brodosplit inženjeringa, danas je krenuo u akciju u Futsal kupu, malonogometnoj Ligi prvaka. Prvi okršaj nije dobro završio po Splićane, koji su izgubili od direktnog konkurenta za drugi krug...

Ždrijeb je momčad Brodosplit inženjeringa odvela u Rumunjsku, na turnir glavne runde Futsal kupa, malonogometne Lige prvaka. Odmah u prvom kolu naš je prvak igrao "majstoricu" s domaćinom, koji je proglašen glavnim konkurentom u pokušaju proboja u drugi krug, pored favoriziranog talijanskog prvaka Marca Futsal i finskog Ilves Tamperea.

Futsal kup, glavna runda

1. kolo: Marca Futsal - Ilves Tampere 6:0, Targu Mures - Brodosplit inženjering 4:1

1. Marca Futsal - 3 (6:0)
2. Targu Mures - 3 (4:1)
---
3. Brodosplit inženjering - 0 (1:4)
4. Ilves Tampere - 0 (0:6)

U današnjem ogledu s rumunjskim prvakom Targu Muresom Brodosplit inženjering dobro se držao u prvom poluvremenu i čuvao "nulu", pri čemu su Rumunji promašili i jedan kazneni udarac.

No, odmah na početku drugog dijela domaćini su poveli preko Ignata, a dvije minute kasnije drugi žuti karton i isključenje zaradio je Franko Jelovčić.

Targu Mures je u 24. minuti povisio vodstvo preko Mateija, no kapetan Ivica Osibov već u sljedećem napadu vraća Splićane u igru. 2:1 je stajalo na semaforu još devet minuta, kada Stoica pogađa za 3:1, a Alpar u 38. minuti rješava pitanje pobjednika, a možda i putnika u drugi krug natjecanja. Do kraja je još i Tihomir Novak zaradio isključenje, pa će u drugo kolo Splićani ući slabiji za dvojicu igrača.

U drugom susretu 1. kola Marca Futsal uvjerljivo je savladala Ilves Tampere (6:0). Oslabljene Splićane u srijedu od 16 sati očekuje utakmica protiv favoriziranih Talijana, a dalje prolaze po dvije prvoplasirane momčadi.