1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 30.09.2011, 18:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 800
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ambrinac (Zagreb), Skender (Rijeka)

Ante Zovko • petak, 30.09.2011.

Inter i Istra podijelili su bodove u susretu 10. kola prvenstva. Oba gola za konačnih 1:1 pala su u prvom poluvremenu, a drugo je ponudilo nešto bolju partiju Puljana koji su propustili uzeti tri boda.

Goran Todorčev
60'
7
Armand Dubois Yankep
60'
27
Mirko Kramarić
72'
Ilija Lončarević
3
(do 89')
26
(do 64')
Igor Pamić

Inter je ubilježio drugi domaći remi u ovoj prvenstvenoj sezoni. Na kraju mogu biti zadovoljni bodom jer Istra je bila vrlo blizu drugog gola. Ovako je pulski tragičar ostao Armend Alimi koji nije uspio iskoristiti dvije prilike sredinom drugog poluvremena.

Nije moglo bolje početi za Zaprešićane - već u drugoj minuti Ante Budimir prihvaća ubačaj s lijeve strane i efektno šalje loptu u rašlje. Henri Belle pokušao je uzvratiti u četvrtoj minuti, ali snažni udarac ne pronalazi cilj.

Dosta otvorena utakmica nastavlja se s dvije velike priliku za Inter. Mislav Oršić puca u sedmoj minuti, a još bolju šansu propušta Luka Hadžić koji tuče iskosa s lijeve strane u 17. minuti.

Puljani su zatim preuzeli inicijativu, ali nisu mogli pronaći način za probijanje snažnog domaćeg, pokretljivog obrambenog bloka. Međutim, Zaprešićani nisu izdržali do poluvremena. Mladi kamerunski reprezentativac Belle snažnim udarcem iz voleja u 40. trese Santinijevu mrežu za zasluženo izjednačenje.

Istra je krenula puno bolje u drugi dio, gosti su diktirali ritam, ali nisu sve prilike išle u njihovu korist. Oršić je propustio još jednu priliku, a najveću u 70. propušta Alimi u 70. minuti nakon ubačaja Nikole Prelčeca.

Ilija Lončarević s tri je izmjene unio osvježenje u svoju momčad i domaćin je u završnici našao snage da pritisne Istru. Ivan Mance spasio je Istru i 85. minuti nakon neugodnog slobodnog udarca kad je lopte putovala u lijeve rašlje.

Istra tako nastavlja skupljati gostujuće bodove. Poraženi su dosad samo u Karlovcu, a u sljedećem kolu, nakon reprezentativne stanke, dočekuju Zagreb. Inter će u Kranjčevićevu na ogled s Lučkim.