1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 30.09.2011, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.200
Suci: Duje Strukan, Petar Gabrilo, Mario Pepur (svi Split)

Zagreb preokrenuo i pobijedio Rijeku

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 30.09.2011.

Nogometaši Zagreba i nakon gostovanja momčadi s Kantride ostaju neporaženi na vlastitom terenu. Iako je njegova momčad bila u rezultatskom deficitu, novi strateg Pjesnika Gordan Ciprić u svom je prvoligaškom debiju stigao do troboda. Sva tri pogotka pala su u prvoj dionici utakmice...

Igor Jugović
59'
25
Sven Dedić
77'
28
Lovro Medić
85'
Gordan Ciprić
Alen Horvat

Nakon ranih pokušaja Dedića iz druge minute, odnosno Štroka minutu kasnije utakmica u Kranjčevićevoj do prvog pogotka nije ponudila mnogo uzbuđenja. Gostujuća klupa u 21. minuti nije bez reakcije popratila drugi identičan prekršaj domaćeg veznjaka Maleša. Na sreću po domaće sudac Strukan nije mu odlučio dodijeliti i drugi žuti karton.

Prvi je po loptu u vlastitu mrežu večeras u Ulici pjesnika morao vratar Pjesnika Igor Vidaković. Njegova obrana nije najbolje reagirala na riječku akciju započetu s lijeve strane. Nakon povratne lopte Čuline Fenanu Salčinoviću nije bilo teško pronaći put do mreže.

Zagrebaši u potom pokušali uzvratiti preko Šovšića iz daljine, odnosno Abdurahimija, a u 27. minuti Robert Lisjak izlazi kao pobjednik nakon dva pokušaja Ante Mitrovića. Bijeli su Lisjaka pokušali iznenaditi i nakon pola sata igre, Abdurahimi se sam izborio za priliku za udarac no pozicija na kojoj se nalazio ipak je bila previše nezgodna da bi ozbiljnije ugrozio gostujuće vodstvo.

No ono je uspio ugroziti, odnosno anulirati Vedran Nikšić u 34. minuti. Pelaić je odlično probio čitavu desnu stranu, poslao povratnu za 24-godišnjeg napadača koji ne propušta poentirati kao dvije minute ranije kada je u vrlo obećavajućoj poziciji napravio potez više. Domaći nakon izjednačenja nisu stali s napadima i već je u 37. minuti na semaforu u Kranjčevićevoj stajalo 2:1.

Abdurahimi je iskoristio odlično dodavanje Mitrovića, no njegov prodor u kaznenom prostoru Čaval zaustavlja prekršajem i za glavnog djelitelja pravde dvojbe nije bilo. Drugu domaću utakmicu za redom precizan je s bijele točke bio Šovšić.

Prva izglednija prilika u nastavku bila je također Zagrebova, no Mitrović nije uspio pogotkom zaključiti akciju Abdurahimija i Nikšića. Igrala se 52. minuta. Deset minuta kasnije iz prekida je vrata Vidakovića pokušao ugroziti Valentino Stepčić, no lopta je otišla iznad grede. S distance je nekoliko trenutaka kasnije opalio i branič Štiglec.

Novu obranu Lisjak je upisao u 66. minuti, ponovno je, nakon još jednog protunapada, s desne strane pokušao Abdurahimi kojem je nakon izlaska Štroka pripala kapetanska traka. U 78. minuti uvedeni Sven Dedić tri je puta izlazio pred riječkog čuvara mreže, u periodu kada je Rijeka vratila ravnotežu, a njegov se Zagreb orijentirao na kontre. Gosti su svoj posljednji pokušaj propustili preko Stepčića u posljednjoj, trećoj minuti sudačke nadoknade.

Iako su gosti u nastavku djelovali bolje nego u prvom dijelu, Zagreb je igrom preko kontri upio sačuvati u 37. minuti stečeno vodstvo. I dok je bijelima ovo četvrto domaće slavlje ove sezone, sastav s Kantride ostao je na tri osvojena gostujuća boda.

• Obrisan korisnik01.10.2011. u 09:14
    Možda bi mu i ovo bila zadnja da nisu uspjeli pobijediti..."Sinek" je ušao zadnjih 5 minuta i za razliku od dosadašnjih utakmica kada je igrao kao standardni, barem pokazao želju i htjenje...dobio "žuti", zarolao loptu, odigrao petu, skočio i izbio loptu glavom ispred svog gola u zadnjoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.10.2011. u 03:13
    Lovro Medić usao sa klupe..zasto mi se cini da i ova trener nece dugo?? Svaka cast Zagrebu..samo tako naprijed
  • Obrisan korisnik01.10.2011. u 00:14
    Malešev dolazak na tekmu je njegov bratić koji igra u Zagrebu, Mate Maleš.
  • Obrisan korisnik01.10.2011. u 00:09