1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 01.10.2011, 18:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 1.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Perica (Šibenik), Krstičević (Ploče)

Split pobjedom do druge pozicije

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 01.10.2011.

Split je na najmanje 24 sata preuzeo drugu poziciju na ljestvici 1. HNL. Trener Tonći Bašić još uvijek ne zna za poraz otkako je po drugi put preuzeo klupu "Crvenih", a odličan niz nastavio je pobjedom protiv Zadra 3:1...

Bojan Golubović
46'
8
Ante Vitaić
79'
29
Marko Tešija
87'
Marin Con
12'
14
Ivan Ćurjurić
68'
16
Ibrahim Hajdini
68'
Dalibor Zebić

Dva pogotka početkom drugog poluvremena bila su dovoljna da slome otpor Zadra i da omoguće četvrtu uzastopnu pobjedu Splita i preskakanje Hajduka na drugoj poziciji prvenstvene ljestvice. No, nije sve išlo glatko za domaće.

Iz Splitove perspektive, prvo poluvrijeme bilo je njegovo najlošije u Parku mladeži ove sezone. Trener Bašić u igru je od prve minute poslao Čopa, Obilinovića, Barabana i Rebića, a umjesto Vitaića na mjestu veznjaka zaigrao je Erceg, što je jasno ukazivalo na Splitove ofenzivne namjere u ovoj utakmici.

No, Zadrani su se odlično postavili i branili s velikim brojem igrača, a Split je djelovao bezidejno. Igra od noge do noge nije davala plodove, a od mnogobrojnih ubačaja s bokova također nije bilo koristi jer su gosti dobili gotovo svaki zračni okršaj.

Najbolju Splitovu priliku ubilježili smo u 26. minuti kada je Erceg pucao vanjskim felšom, a Zadrov vratar Ježina obranio efektnom paradom. Na drugoj strani, prvi strijelac lige, Santini, bio je nevidljiv, a jedina "prijetnja" domaćim redovima bio je Mršić, koji je uputio nekoliko dalekometnih i bezopasnih udaraca prema Vukoviću.

Drugo poluvrijeme Split je otvorio na najbolji mogući način - dvama pogocima unutar prvih 13 minuta. Budiša je na lijevoj strani uposlio Čopa, a ovaj centrirao za Obilinovića, koji glavom šalje loptu u mrežu Ježine za 1:0 Splita u 47. minuti.

Na 2:0 povisio je Šimić u 58. nakon što je njegov pogodak prvotno bio poništen zbog zaleđa. No, glavni sudac Šimčić drugačije je vidio tu situaciju te je promijenio odluku, pa je tako novo slavlje "Crvenih" moglo početi.

Zadrane to kao da je shrvalo i potpuno obeshrabrilo. Ionako su njihove ofenzivne akcije bile rijetke, a s drugim primljenim pogotkom izgubili su i ono malo vjere u preokret što su imali.

U nastavku utakmice Barabanu, Čopu i Goluboviću nedostajalo je preciznosti i koncentracije u izglednim situacijama u kojima su se našli, a u nekoliko navrata i Ježina je dobro reagirao.

No, treći pogodak Split je ipak uspio postići. Čop je po lijevoj strani proigrao Ercega, ovaj ubacio za Golubovića, koji glavom pogađa za 3:0. U sudačkoj nadoknadi zabio je i Zadar i to preko Mršićeva prekrasno izvedenog slobodnjaka.