1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 01.10.2011, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Željko Frković (Gospić), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)

Osijek i Lučko podijelili bodove

Iz Gradskog vrta:Mario Glasnović • subota, 01.10.2011.

Utakmica između Osijeka i Lučkog ponudila nam je pravu golijadu. Gledatelji u Gradskom vrtu mogli su vidjeti čak četiri pogotka. Momčad Lučkog nakon prvih 45 minuta imala je prednost od 0:2, ali Osječani su u nastavku uspjeli izjednačiti i osvojiti bod.

André Batista Silva
54'
24
Davor Rogač
81'
16
Marin Zulim
83'
Željko Kopić

Desetkovani Osječani uz brojne zdravstvene probleme uspjeli su "pokrpati" problematične pozicije. Vlado Bilić protiv Lučkog je krenuo s tri napadača, dok se trener gostiju Željko Kopić uz igru na kontranapade nadao svojoj prvoj gostujućoj pobjedi.

Od prve minute Osječani su se pokazali kao bolja momčad. Uz inicijativu i posjed lopte tražili su put do vratara Kovačića, ali čvrsta obrana gostiju pokazala je da domaći neće lako do bodova.

Prva prilika došla je u šestoj minuti utakmice. Tomislav Šorša prošao je po desnoj strani i uputio loptu u šesnaesterac, a Igor Prijić natrčao je na poslanu loptu i ljevicom gađao preko vrata Lučkog.

Momčad Lučkog prvi put je opasnije ušla u šesnaesterac u 12. minuti, nakon greške domaće obrane u poluprilici našao se Josip Fuček, no Kardum je uklonio opasnost za vrata Bijelo-plavih.

Osijek dobro kombinira u 15. minuti. Šorša pronalazi Prijića na desnoj strani, on ubacuje u sredinu, ali obrana Lučkog izbacila je u korner. Nakon udarca iz kuta Barišić je probao glavom, no njegov udarac završio je preko vrata. Prijić je u 27. minuti sjajno šutirao s ruba šesnaesterca nakon dobre akcije domaćih, ali vratar Željko Kovačić još bolje je reagirao i sačuvao svoju mrežu.

Momčad Lučkog povela je u 32. minuti nakon fantastičnog pogotka Olivera Petraka. Osječani su pogriješili u napadu nakon čega su gosti povukli kontru, a Petrak je sjajno opalio s dvadesetak metara i pogodio lijevi kut vratara Karduma. Bila je to prva prava prilika Lučkog na ovoj utakmici.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Josip Fuček šokirao je publiku na Gradskom vrtu. Gostujući napadač udvostručio je vodstvo Lučkog dobrom reakcijom nakon izvedenog gostujućeg udarca iz kuta. Nakon toga otišlo se na odmor.

Trener Osijeka na poluvremenu je u igru ubacio Ljubojevića i Aleksića, dok je Kopić nešto kasnije učvrstio defenzivni bok Andre Silvom. Nakon tri minute nastavka dobro kombiniraju Šorša, Babić i Ljubojević, a ovaj posljednji za nekoliko centimetara bio je "kratak". Nedugo kasnije udarac je probao Marko Babić, no kapetan domaćih šutirao je ravno u vratara.

Igor Prijić je u 59. imao dobru priliku za smanjenje vodstva, ali bijelo-plava "sedmica" gađala je ravno u vratara Lučkog. Tri minute kasnije i Ljubojević je probao udarac, ali niti on nije bio precizan. I Lukačević se upisao u listu pokušaja, probao je desnom nogom u 67. minuti, no pogodio je gostujući blok.

I nakon silnih promašaja i neuspjelih kombinacija Osijek je smanjio u 77. minuti. Nakon gužve koja se stvorila u kaznenom prostoru najspretniji i najsretniji bio je Tomislav Šorša koji je pogodio za 2:1. Ofenzivnu igru i pritisak Osijek je okrunio u 83. minuti. Ibriks je ubacio u sredinu, vratar Lučkog Kovačić krivo je odbio loptu, a Marko Babić pogodio je za izjednačenje.

Samo minutu i pol kasnije Babić se mogao proslaviti i pogoditi za vodstvo bijelo-plavih, ali najiskusniji pojedinac u domaćim redovima promašio je nevjerojatnu priliku. Našao se sam i neometan pred vratima gostiju, no udarac Babića otišao je preko vrata.

Do kraja utakmice igralo se u gostujućem šesnaestercu, ali nije bilo pogodaka. Osijek je imao nekoliko dobrih prilika, no mreže se nisu tresle. Branič Lučkog Krunoslav Rendulić na kraju utakmice dobio je i crveni karton.

• Obrisan korisnik02.10.2011. u 13:05
    pa da. dinamo npr. te kikiriki ekipe dobija sa 4:0 u gostima...
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 09:10
    Osijek opet ima problema s slabim momčadima. Nikako kad dode neka kikiriki ekipa da im damo porciju kakvu zaslužuju.
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 00:58
    koga briga
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 00:43
    naravno da su 3 boda najbitnija. reagirao sam samo na podcjenjivački ton ;)
  • Obrisan korisnik02.10.2011. u 00:36
    a cuj nije bitno, tri boda iz vana se pisu... da je samo vise tih jedva pobjeda, danas bas imali jednu:)