1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 01.10.2011, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 4.000
Suci: Damir Batinić, Grgić, Barišić (svi Osijek)

Žilavi Šibenčani namučili Dinamo

Iz Maksimira:Ante Zovko, Lovro Štrbinić • subota, 01.10.2011.

Šibenik nije uspio promijeniti za sebe neugodnu tradiciju koja kaže da nikad nije uspio ni osvojiti ni boda u Maksimiru. Dinamo je u desetom kolu ubilježio je nova tri boda pobjedom 2:1 uz ne posebno uvjerljivu igru. Šibenčani su pružili dostojan otpor, ali za bod je ipak trebalo nešto više.

Andrej Vuk
75'
13
Boris Pešić
83'

Ante Režić
83'
Goran Tomić

Dinamo je krenuo gotovo u istom sastavu kao protiv Lyona, ali ovaj put s dva napadača, što je bilo neobično zbog dosadašnjeg preferiranja igranja s jednom špicom. Šime Vrsaljko zauzeo je svoju poziciju na desnom boku, a Jerko Leko vratio se u sredinu.

Iako je odmah bilo jasno kako su gosti gotovo sve karte bacili na obranu, vjerojatno se ni sami nisu nadali da će tako rano kapitulirati. Igrala se tek druga minuta, Ibanez je probio lijevi bok i nabacio u kazneni prostor. Beqiraj pogađa prečku, a odbijenu loptu glavom Sammir posprema iza Gorana Blaževića.

Problemi s ozljedama

Dinamo je večeras morao prisilno napraviti dvije zamjene. U zapisniku je bio najavljen Adrian Calello, međutim zamijenjen je prije same utakmice zbog ozljede zarađene na zagrijavanju pa je umjesto njega zaigrao Nikola Pokrivač. Na samoj utakmici ozlijedio se Sammir umjesto kojeg je neočekivanu priliku dobio Morales.

Apsolutna domonacija Dinama trajala je poslije toga nekih 15-ak minuta. Domaća obrana stajala je gotovo stalno na polovici terena, a gostujuća na visini šesnaesterca, dok su Dinamovi igrači beskonačno kružili s loptom, ali ipak nisu uspjeli stvoriti izgledniju priliku.

Šibenčani su svoju priliku dočekali u 20. minuti. U jednom od iznimno rijetkih izleta na protivničku polovicu zaradili su prekršaj, a Željko Malčić s tridesetak metara silovitim, preciznim udarcem pogađa Kelavinu prečku. Ubrzo igru napušta Sammir koji se zatim uputio u svlačionicu.

Iako je Dinamo i dalje imao inicijativu, Šibenčani su uspostavili nešto ravnopravniju igru pa su se u nekoliko navrata do kraja poluvremena našli u opasnim situacijama za domaća vrata. S jedne strane Leko je dvaput pucao iz daljine, a na drugoj Daniel Georgievski u 38. minuti driblingom zarađuje prostor, ali mu je udarac blokiran. Nepunih pet minuta kasnije Zeni Husmani iz daljine snažnim udarcem pogađa Kelavinu mrežu, ali s gornje strane.

Krunoslav Jurčić osvježio je momčad u drugom poluvremenu Mariom Šitumom i Modri su opet pritisnuli Šibenčane. Ubrzo se isplatilo kad je mladi Dinamov veznjak pronašao pukotinu u gostujućoj obrani i lijepo proigrao Beqiraja. Napadaču je ostalo bila rutina kad se našao sam ispred Blažeavića u kaznenom prostoru.

Šibenik ipak nije rekao zadnju. Zvonimir Blaić probio se na lijevoj strani, izvukao Kelavu te ubacio u sredinu, a Antoniju Jakolišu preostao je laki zadatak ubaciti loptu u praznu mrežu.

U Dinamovoj igri nije bilo hitrine, nije bilo brzog protoka lopte, kao da se osjetio umor iz Lige prvaka. Imali su Modri inicijativu što se posjeda lopte tiče, ali Šibenik je u drugom dijelu bio mnogo ravnopravniji protivnik. No, nijedna strana nije uspijevala organizirati novu izglednu prijetnju koja bi eventualno donijela novu promjenu rezultata.

• Obrisan korisnik01.10.2011. u 22:41
    Ne znam zašto cluesbluesu i zkosca39 lupate minuse, ljudi imaju apsolutno pravo. Jurčić nije trener za Dinamo i amen.I slažem se i sa razumkom, i ja bih volio znati koliko je gledatelja bilo.
  • Gips01.10.2011. u 22:28
    bravo sibenik
    Gips
  • Obrisan korisnik01.10.2011. u 22:26
    Dobro je da dolazi pauza...zapravo vjerovatno je ovakva utakmica bila jer se mislilo na tu pauzu...
  • Obrisan korisnik01.10.2011. u 22:22
    zasto u izvjescu o utakmici broj gledatelja dodajete naknadno??? jel tesko napraviti procjenu ili zatraziti od dinama sluzbeni broj, to se u europi zna predkraj utakmice obicno spiker to i objavi