1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 15.10.2011, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 312
Suci: Davor Bertol, Krunoslav Ambrinac, Tvrtko Jureša (svi Zagreb)
Varaždin
Varaždin
0:1(0:1) Karlovac 1919
Enes Novinić 41'
Karlovac 1919

Varaždinci ostali prikovani za dno

Iz Varaždina:Ivana Strahija, Zvonka Keliš • subota, 15.10.2011.

Ni u 11. prvenstvenom kolu momčad Varaždina nije uspjela doći do pobjede, iako ju je s velikim uvjerenjem najavio trener Tomica Kocijan. Karlovčanima su tri boda dobro sjela, dok su Varaždinci ostali prikovani za dno tablice. Jedini pogodak utakmice postigao je Enes Novinić.

Emil Miljković
46'
7
Tomislav Ivičić
76'
13
Nedjeljko Amić
90'
Srećko Lušić

Susret kreće vrlo aktivno. Prvo Šimek izvodi slobodni udarac s tridesetak metara iskosa, zatim na drugoj strani Špišić prolazi Barišića ali Dreven rješava problem, a onda Lončar ubacuje, a pred golom Karlovca Golubar krivo cilja glavom.

Prve dvije minute dale su naslutiti uzbudljivu utakmicu, no tempo nakon početka nije nastavljen. Igra se razvodnila i u idućih 15-ak minuta nije bila jednako zanimljiva.

Tek u 16. minuti bilježimo opet zanimljive akcije, Golubar je na dodavanje Lončara poslao loptu pored vratnice, a onda je Lončar asistirao i domaćem kapetanu Vugrincu, nakon kornera Šimeka, ni rezultat se i dalje ne mijenja.

Terensku inicijativu Varaždina presjeca pokušaj brzog Špišića. Uspio je izbaciti dva varaždinska centralna braniča, i DeSouzu i Barišića, ali je loptu poslao iznad vratnice Drevenovog gola.

Desetak minuta kasnije, Šimek je prošao po desnoj strani i ubacio pred karlovački gol, no tamo se nisu snašli domaći napadači. Izbijenu loptu volejom je pokušao iskoristiti Golik, ali lopta ide daleko od cilja.

Nastavlja se pritisak Varaždinaca na gol Karlovčana, u 40. minuti bilježimo još jedan korner Šimeka, lopta slijeće točno na Vugrincovu glavu, a on je šalje u prečku. Odmah potom slijedi hladni tuš za domaće, koji u brzom karlovačkom protunapadu primaju pogodak.

Domaća obrana naime propušta zaustaviti Novinića, Barišić je pao, a Novinić ga je zaobišao i poslao loptu u prazan gol istrčalog Drevena za 0:1.

S tim se rezultatom ide na odmor, a štogod da je Kocijan kazao svojim igračima na odmoru, upalilo je, barem u početnim minutama nastavka. Tokić se izborio za loptu i prošao pred gostujući gol, vratio za Vugrinca, koji ne uspijeva zaustaviti loptu, a priliku ipak pokušava iskoristili Lončar, te loptu s linije 16 metara šalje iznad karlovačke vratnice.

Varaždinci nastavljaju s primatom u posjedu lopte, dolaze do devetog udarca iz kuta, no rezultat ne uspijevaju promijeniti. Nije im to uspjelo ni u 65. minuti, kad je Pajač probio po lijevoj strani, očekivalo se da će zapucati na gol Karlovca, no on loptu vraća u sredinu, a Tokić je šalje pored vratnice.

U 74. minuti, lopta trese i mrežu Karlovca, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Bila je to akcija Cerovečkog, Antoleka i Pajača, no rezultat ostaje na 0:1.

Do kraja susreta očajnički pokušaji Varaždinaca, koji nisu urodili plodom.