1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 15.10.2011, 18:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 700
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Goran Dević (Koprivnica) i Tomislav Gulan (Zagreb)

Ivana Jurica • subota, 15.10.2011.

Bilo je samo pitanje koja će momčad prva pokleknuti pred naletom Tomićeva Šibenika. Cijenu svih dosadašnjih dobrih igra, ali ne i rezultata, platila je Cibalia koja je Krešimirov grad napustila s tri gola u svojoj mreži (3:0). Unatoč svim problemima koji ih muče, Šibenčani su golovima Bačelića-Grgića, Jelića i Jakoliša došli do druge prvenstvene pobjede, odnosno prve otkako je Goran Tomić preuzeo momčad.

Hrvoje Spahija
63'
8
Marko Čulić
81'
20
Toni Španja
86'
Vlatko Šimunac
46'
10
Tomislav Pavličić
66'
28
Tomislav Mazalović
84'
Samir Toplak

Odmah na početku domaćini su jasno pokazali da jedino što ih zanima u ovoj utakmici su tri boda. Bačelić-Grgić u četvrtoj je minuti pucao s ruba kaznenog prostora, Matković je obranio, lopta je stigla do Jelića koji ubacuje s desne strane, ali u sredini nema nikoga od njegovih suigrača. U nastavku akcije blokiran je udarac Jakoliša. Cibalia uzvraća preko Bartolovića tri minute potom, no, bio je to tek udarac statistike radi. Sve do 16. minute pravih uzbuđenja nije bilo, a onda je Šibenik poveo.

Župarić je izgubio loptu na svojoj polovici, uzeo ju je Bačelić-Grgić, povukao do otprilike 20 metara od gola gostiju, opalio i zabio. Lopta je odskočila malo ispred gostujućeg vratara i prevarila ga. Vinkovčani uzvraćaju preko Kresingera čiji udarac glavom Blažević lako zaustavlja, te još jednim ubačajem Bartolovića na koji slabo reagira Prgomet. Bilo je to sve od gostujuće momčadi u prvom dijelu, barem kad su akcije koje su sami sebi stvorili u pitanju.

Toplak poželjan gost

Samir Toplak u ovoj je sezoni jednom već gostovao na Šubićevcu. Bilo je to u drugom kolu, dok je još uvijek sjedio na klupi Varaždina. Slavili su Šibenčani tada s 1:0, autogolom Sušca. I druga ovosezonska pobjeda ostvarena je protiv momčadi na čijoj je klupi sjedio Toplak. A za razliku od te prve utakmice protiv Toplaka ovog je puta Šibenik odigrao daleko bolje i kvalitetnije, što se manifestira i na konačnom rezultatu.

U 31. minuti na semaforu je svjetlilo 2:0: Jelić je poveo akciju s centra, okomito povukao prema šesnaestercu Cibalije, uposlio Malčića na desnoj strani, on nakon jednog driblinga puca, Matković to brani, ali lopta stiže ponovno do Jelića koji je zakucava u mrežu za povećanje vodstva svoje momčadi. Odmah potom u odličnoj se prilici ponovno našao Malčić, opet mu je asistirao Jelić, ali Vinkovčanin u šibenskom dresu pucao je preko gola. Neposredno pred odlazak na odmor stoper domaćina Fuštar se poskliznuo, Kresinger je krenuo sam prema Blaževiću, no, domaći je kapetan još jednom pokazao svoje vrijednosti obranivši zicer gostujućem napadaču.

Početkom nastavka i jedna i druga momčad zaprijetili su iz slobodnog udarca. Vitaićev udarac s 30 metara završio je u Blaževićevu naručju, dok je Malčićev, na drugoj strani, Matković izboksao. Ne baš sigurni gostujući vratar loše je ispucao loptu u 63. minuti, ali ipak se uspio na vrijeme vratiti na gol i uhvatiti udarac Husmanija. Odmah potom još jedna odlična akcija Narančastih: kombinirali su Malčić i Jakoliš, potonji je vratio na drugu stranu za Jelića koji ostavlja loptu za Bačelića-Grgića, no, obrana Vinkovčana nekako je ipak uspjela blokirati.

U bloku je završio i jedan solidan pokušaj gostiju na suprotnoj strani. 14 minuta prije kraja utakmice domaćin je i definitivno potvrdio pitanje pobjednika: fenomenalna lopta Krište na desnu stranu za Jakoliša, koji nakon driblinga lijevom nogom pogađa rašlje Matkovićeva gola za konačnih 3:0. Do kraja utakmice još su nekoliko odličnih pokušaja imali domaćini: pucali su Jakoliš, Španja i Jelić, ali mreža gostiju više se nije tresla.

Napokon su tako Šibenčani uz odličnu igru osvojili i bodove koji će im puno značiti za nastavak prvenstva. Cibaliju smo na Šubićevcu znali gledali i u puno boljim izdanjima. Tri su boda, dileme nema, posve zasluženo ostala u Šibeniku, klubu čiji igrači već deset mjeseci plaću nisu primili.

• Obrisan korisnik16.10.2011. u 07:10
    bilo je šoldi od turizma...neka gradska uprava organizira kvalitetnu financijsku i stručnu potporu...
  • Obrisan korisnik15.10.2011. u 22:38
    a šta imaju vidit lipa pozicija na tablici.čovjeće razmisli malo!!!!!!!!!
  • AAAAAAA15.10.2011. u 21:26
    Odlicna utakmica, igra se poboljsala, dosli su bodovi sad bi tribali i navijaci doc na tribine. Svaka cast Tomicu!