Nikola Vlahović • nedjelja, 16.10.2011.

Osmo kolo Primere u nedjeljnom terminu donijelo je nekoliko zanimljivih dvoboja. Espanyol je došao do punog plijena protiv Vallecana, dok je Zaragoza na krilima Heldera Postigne pobijedila Real Sociedad. Levante je pokazao da dobri rezultati nisu slučajnost te je s 3:0 svladao Malagu...

Na stadionu Teresa Rivero snage su odmjerili domaći Rayo Vallecano i Espanyol. Novi prvoligaš pružio je solidan otpor Espanyolu, međutim, na kraju su više razloga za slavlje imali gosti. Espanyol je bio bolja momčad cijelu utakmicu, a svoju dominaciju okrunili su pogotkom u 56. minuti. Loptu je od Joana Verdua na vrhu šesnaesterca primio Romaric, lijepo se okrenuo te je odmjerenim udarcem poslao iza leđa nemoćnog Gimeneza. Imao je Espanyol još par prilika do kraja utakmice, međutim, rezultat se nije mijenjao.

Na utakmici između Zaragoze i Real Sociedada domaći gledatelji imali su razloga za slavlje već u 11. minuti, a prekrasan pogodak zabio je Helder Postiga. Nakon ubačaja s desne strane, napadač Zaragoze je majstorski škaricama zabio za vodstvo svoje momčadi. Pogodak koji će zasigurno konkurirati za jednog od najljepših u sezoni. Nakon gola gosti su uspjeli doći malo do "zraka" te su na odmor otišli samo s jednim golom zaostatka.

Međutim, u drugo poluvrijeme sjajno kreću igrači Zaragoze te u 49. minuti povećavaju svoje vodstvo. Helder Postiga lukavo je izbjegao zaleđe te se našao sam ispred gostujućeg vratara. Golman Sociedada, Bravo, nije imao previše šanse te je Portugalac rutinski zabio svoj drugi pogodak na utakmici i tako osigurao nova tri boda za svoju momčad.

Da dobri rezultati Levantea ove sezone nisu slučajnost potvrđeno je i u osmom kolu španjolskog nogometnog prvenstva. Naime, Levante je na svom terenu deklasirao bogatu momčad Malage rezultatom 3:0. Domaćini su vrlo hrabro ušli u utakmicu te su do prednosti došli već u 14. minuti. Na asistenciju Juanfrana vratara Malage matirao je Barkero. Rani pogodak igračima Levantea dao je "krila" pa su u 30. minuti povećali svoju prednost, a domaće navijače pogotkom je obradovao Juanlu. Tri minute prije toga crveni karton dobio je vratar Malage Willy Caballero, a trener Malage iz igre je izvadio Marescu dok je na gol stao pričuvni vratar Ruben.

Odlično prvo poluvrijeme za Levante pogotkom je u 41. minuti okrunio Kone. Dugu loptu poslao je netko od igrača Levantea, a vratar Malage loše je reagirao te mu je Kone ukrao loptu "iz ruku" i lagano je pospremio u praznu mrežu za veliko slavlje domaćih navijača i igrača. Drugo poluvrijeme bilo je dosta mirnije te je Levante bez većih poteškoća sačuvao svoju prednost i na kraju došao do uvjerljive pobjede. Malaga je odigrala vrlo lošu utakmicu te su domaćini zasluženo osvojili nova tri boda koja ih ostavljaju u vrhu Primere.

• Obrisan korisnik17.10.2011. u 00:07
    isto i ja reko malaga dobra a ne mogu ovi dovijeka pobjeđivat, al očito da mogu!
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 21:23
    nije ovo levante dobar sekunde. skinem im pobjede tri kola za redom pa kontam dosta, ne mogu oni više, i tako me obore protiv betisa. i onda kontam, ma daj ne mogu više, i evo ga opet. kapa dole momci! (nema više kontra bogme). a još me netko pita neki dan jel helder postiga živ :D
  • Obrisan korisnik16.10.2011. u 21:13
    sviđa mi se pogled na tablicu... bravo za Levante!
  • Gem16.10.2011. u 20:55
    Puko levante ko kokica...samo neka nastave ovako pa da zapapre borbu za europu!